AJC vítá usnesení Senátu vyzývající EU, aby označila celý Hizballáh za teroristickou organizaci

WashingtonA 23. září 2021 / PRNewswire/ – Americký židovský výbor (AJC) vítá dnešní prezentaci v americkém Senátu a naléhavě žádá Evropskou unii, aby označila celý Hizballáh za teroristickou organizaci. Dvoustranné usnesení zavedli senátoři Jackie růže (D-NV) a Marsha Blackburnová (R-TN).

Americký židovský výbor uvítal zavedení podobné rezoluce v červenci v americké Sněmovně reprezentantů.

V roce 2013 Evropská unie – se zvláštním povzbuzením od Bulharskona kterou v roce 2012 zaútočil Hizballáh, a Kypr, který zmařil útok plánovaný agenty Hizballáhu, také v roce 2012-bylo identifikováno pouze takzvané „vojenské křídlo“ íránského sponzorovaného hnutí.

Americký židovský výbor dlouhodobě vyzývá vlády, aby jmenovaly LibanonHizballáh sídlí jako teroristická organizace a jsou na něj uvaleny sankce. ArgentinaA RakouskoA dvě mořeA KanadaA KolumbieA Česká republikaA EstonskoA NěmeckoA GuatemalaA HondurasA IzraelA LitvaA HolandskoSrbsko SlovinskoA Spojené arabské emirátyA Spojené království, A Spojené státy americké, kromě zemí Rady pro spolupráci v Perském zálivu a Ligy arabských států, které všechny označily celý Hizballáh za teroristickou organizaci.

„Podporujeme rychlý průchod tohoto důležitého dvoustranného usnesení ve Sněmovně a Senátu,“ řekl generální ředitel AJC. „Je načase, aby EU udělala správnou věc a napravila rozdělenou fantazii Hizballáhu, která ji podporuje téměř deset let . “ David Harris.

Harris dodal: „Falešně věří, že může zkrotit chování Hizballáhu, což je tvrzení, které není podloženo důkazy, vytvořila Evropská unie v Hizballáhu‚ vojenská ‘a‚ politická ‘křídla, i když ve skutečnosti jde o jednotnou, jednotnou teroristickou entitu. “

Kromě teroristických aktivit se Hizballáh i nadále zabývá nezákonným obchodováním s drogami a zbraněmi, praním peněz, skladováním výbušnin a sledováním v evropských městech. Úplné označení EU by dále delegitimizovalo Hizballáh a narušilo jeho schopnost získávat finanční prostředky, nábor a mobilizaci.

Jmenování Hizballáhu jako celku by evropským vládám umožnilo učinit silnější kroky, které zabrání organizaci v organizaci a získávání finančních prostředků v rámci hranic EU. Povede to k vydání zatykačů na aktivní členy a příznivce Hizballáhu a zmrazení jeho majetku v zemi EvropaZákaz aktivit získávání finančních prostředků ve svůj prospěch.

READ  Libérie: Začíná případ loupeže v Senátu za 5 milionů dolarů

Rozhodnutí Sněmovny reprezentantů zavedla Sněmovna reprezentantů Ted Dutch (D-FL) a Gus Bilirakis (R-FL), společně s francouzskými poslanci (R-AR), Web TED (D-CA), Kathy Manningová (D-NC), Peter Mejer (R-MI), Brad Schneider (D-IL), Ritchie Torres (D-NY), Ann Wagnerová (R-MO) a Joe Wilson (R-SC).

Tyto snahy Kongresu sledují podobná usnesení za poslední desetiletí za silné podpory Amerického židovského výboru, které naléhaly na plné označení Hizballáhu za teroristickou organizaci.

Zdroj: Americký židovský výbor

Související odkazy

http://www.ajc.org

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.