Nejbohatší muž v České republice vlastní 30 televizních sítí po celé Evropě

Nejbohatší muž v České republice vlastní 30 televizních sítí po celé Evropě

Peter KilnerNejbohatší muž České republiky zahynul v sobotu při nehodě vrtulníku, při níž zahynulo pět lidí na Aljašce. Bylo mu 56 let.

Jeho smrt byla potvrzena v prohlášení investiční skupiny PPF, která uvedla: „Společnost PPF s velkým smutkem oznamuje, že 27. března 2021 hlavní akcionář společnosti PPF Peter Kilner tragicky zahynul při nehodě vrtulníku v pohoří Aljaška. pět lidí, je vyšetřován. “

Více termínu

Forbes odhadl čisté jmění společnosti Kilner na 17,4 miliardy dolarů a český obchodní gigant se nedávno rozrostl do médií prostřednictvím společnosti PPF, která loni v říjnu získala zábavní společnost Central European Media Enterprises.

Společnost Central European Media Enterprises vlastní 30 televizních sítí v Bulharsku, České republice, Rumunsku, na Slovensku a ve Slovinsku. Patří sem bulharská bTV a TV Nova v České republice, která byla provozovatelem vysílání, který v roce 1994 založil mediální instituce ve střední Evropě jako mediálního hráče.

Společnost BPF, která také vlastní telekomunikační společnosti ve střední a východní Evropě, včetně společnosti O2 v České republice, dodala: „Peteru Kilnerovi bylo 56 let. Jeho kariéra byla proslulá svou pracovní morálkou a kreativitou, ale jeho soukromý život patřil jeho rodině. Pouze blízká rodina. Žádáme média, aby v této těžké době respektovaly soukromí rodiny Kilnerových. “

Podle Associated Press byli další čtyři zabiti při leteckém neštěstí identifikováni jako Gregory Harms (52) z Colorada; Benjamin Larochaix, 50 let, z České republiky; A Aljaška, Sean McManani (38) a pilot Zachary Russell (33).

Podepsáno pro Newsletter pro termín. Nejnovější zprávy sledujte na adrese Sociální síť FacebookA Cvrlikání, A Instagram.

READ  Nadia z „American Pie“ má dnes úplně jinou práci. Teď ji uvidíme.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *