Naomi Ósakaová postoupila do čtvrtfinále Miami Open

Kredit: Geoff Burke-USA TODAY Sports

Naomi Ósakaová v pondělí ve čtvrtém kole Miami Open předstihla jedinou americkou hráčku a ve čtvrtfinále připravila zápas proti další americké hráčce.

24letá japonská superstar porazila Alison Riskeovou 6-3, 6-4 za 1 hodinu a 32 minut během zápasu mezi nezařazenými hráči.

Dalším soupeřem Ósaky bude devátý nasazený Daniel Collins, který porazil osmého Anase Jabeura z Tuniska 6-2, 6-4 za 1 hodinu 6 minut.

Ósakaová, čtyřnásobná grandslamová šampionka a momentálně 77. na světovém žebříčku, se v Miami ještě nedostala přes čtvrtfinále.

V pondělí začala tvrdě, jediný brejk v prvním setu zaznamenala ve druhém poločase. Ósakaová nedokázala za stavu 5:3 využít pět bodů z podání Riskyho, ale set v dalším zápase odložila.

Ósakaová zachránila tři ze čtyř brejkbolů, kterým čelila ve druhém setu, a postoupila tak do svého prvního čtvrtfinále od události před lednovým Australian Open v australském Melbourne.

Ósaka řekla: „Cítil jsem se trochu rezavě, protože jsem tři dny nehrál, takže jsem se snažil získat zpět sebevědomí a dostat se do rytmu věcí. Když jsem hrál naposledy, byly to dva roky, věděl jsem, jsou opravdu silným soupeřem a s vědomím, že jsou trochu neortodoxní, rád bych řekl, že trajektorie jejích koulí pro mě byla velmi obtížná.“

Collinsová vedla v prvním podání 69 až 54 procent při výhře nad Jabeur, kterou porazila loni v říjnu v Indian Wells v Kalifornii Collinsová nehrála na nedávném turnaji Indian Wells kvůli bolestem krku.

„Mám pocit, že sem přicházíme a každý z nás může vyhrát každý den,“ řekl Collins. „Před pár dny jsi mě porazil v tréninku, porazil jsi mě v Indian Wells (loni). Na kurtu jsme zažili skvělé časy, takže jsem se jen snažil být konkurenceschopný proti svému příteli.“

READ  Rostoucí útočník tučňáků Radim Zohorna zatím ukázal velký příslib

Druhá nasazená Iga Swiatek z Polska se snadno kvalifikovala do čtvrtfinále vítězstvím 6-3 6-1 nad 14. nasazenou Coco Gauff ze Spojených států Česká 28. nasazená Petra Kvitová porazila 21. nasazenou Veroniku Kudremetovou 7-6 (5), 6 -4.

Švýcarská 22. nasazená Belinda Bencicová porazila Bělorusku Alexandru Sasnovic 6-2, 6-3. Australanka Daria Savileová zachránila mečbol 5-4 ve třetím setu, zatímco Italku Lucii Bronzettiovou porazila 5-7, 6-4, 7-5.

Španělská pátá nasazená Paula Padusa porazila Češku Lindu Frohvertovou 6-2, 6-3. Američanka Jessica Pegulaová, 16. nasazená, postoupila 6:0, když ze zápasu odstoupila Ukrajinka Anilina Kalinina.