Naomi Ósakaová postoupila do čtvrtfinále Miami Open

Kredit: Geoff Burke-USA TODAY Sports

Naomi Ósakaová v pondělí ve čtvrtém kole Miami Open předstihla jedinou americkou hráčku a ve čtvrtfinále připravila zápas proti další americké hráčce.

24letá japonská superstar porazila Alison Riskeovou 6-3, 6-4 za 1 hodinu a 32 minut během zápasu mezi nezařazenými hráči.

Dalším soupeřem Ósaky bude devátý nasazený Daniel Collins, který porazil osmého Anase Jabeura z Tuniska 6-2, 6-4 za 1 hodinu 6 minut.

Ósakaová, čtyřnásobná grandslamová šampionka a momentálně 77. na světovém žebříčku, se v Miami ještě nedostala přes čtvrtfinále.

V pondělí začala tvrdě, jediný brejk v prvním setu zaznamenala ve druhém poločase. Ósakaová nedokázala za stavu 5:3 využít pět bodů z podání Riskyho, ale set v dalším zápase odložila.

Ósakaová zachránila tři ze čtyř brejkbolů, kterým čelila ve druhém setu, a postoupila tak do svého prvního čtvrtfinále od události před lednovým Australian Open v australském Melbourne.

Ósaka řekla: „Cítil jsem se trochu rezavě, protože jsem tři dny nehrál, takže jsem se snažil získat zpět sebevědomí a dostat se do rytmu věcí. Když jsem hrál naposledy, byly to dva roky, věděl jsem, jsou opravdu silným soupeřem a s vědomím, že jsou trochu neortodoxní, rád bych řekl, že trajektorie jejích koulí pro mě byla velmi obtížná.“

Collinsová vedla v prvním podání 69 až 54 procent při výhře nad Jabeur, kterou porazila loni v říjnu v Indian Wells v Kalifornii Collinsová nehrála na nedávném turnaji Indian Wells kvůli bolestem krku.

„Mám pocit, že sem přicházíme a každý z nás může vyhrát každý den,“ řekl Collins. „Před pár dny jsi mě porazil v tréninku, porazil jsi mě v Indian Wells (loni). Na kurtu jsme zažili skvělé časy, takže jsem se jen snažil být konkurenceschopný proti svému příteli.“

READ  Victoria Colony Times

Druhá nasazená Iga Swiatek z Polska se snadno kvalifikovala do čtvrtfinále vítězstvím 6-3 6-1 nad 14. nasazenou Coco Gauff ze Spojených států Česká 28. nasazená Petra Kvitová porazila 21. nasazenou Veroniku Kudremetovou 7-6 (5), 6 -4.

Švýcarská 22. nasazená Belinda Bencicová porazila Bělorusku Alexandru Sasnovic 6-2, 6-3. Australanka Daria Savileová zachránila mečbol 5-4 ve třetím setu, zatímco Italku Lucii Bronzettiovou porazila 5-7, 6-4, 7-5.

Španělská pátá nasazená Paula Padusa porazila Češku Lindu Frohvertovou 6-2, 6-3. Američanka Jessica Pegulaová, 16. nasazená, postoupila 6:0, když ze zápasu odstoupila Ukrajinka Anilina Kalinina.