2024 World Juniors: Švédsko porazilo Česko a postoupilo do finále WJC

GOTHENBURG, Švédsko – Jonathan Leckerimäki (VAN) vstřelil dva góly, když hostitelské Švédsko postoupilo do zápasu o zlato na mistrovství světa juniorů 2024 IIHF. Švédsko porazilo Česko 5:2 před vyprodaným publikem více než 11 000 fanoušků, z nichž většina byla oblečena do zlatých švédských dresů.

Česko otevřelo skóre, když si Matyas Melovski našel prostor u sítě a prostřelil chrániče švédského brankáře Huga Havelita. Švédsko dokázalo odpovědět o několik minut později, když Mikael Hrabal (ARI) špatně zahrál střelu Thea Lindsteina (STL).

Druhá třetina přinesla více toho samého, když se Švédsko poprvé ujalo vedení v utkání dlouhou střelou Švédska Axela Sandina Pellicy (DET), který překonal Hrabala na stranu rukavice. Tomáš Cibulca v přesilovce vyrovnal úderem z levého kruhu vhazování.

Třetí třetina však patří Švédsku. Lekkerimaki skóroval ve vzácné přesilovce a poslal domácí ránu z levé strany. V 8:00 se bude hrát v regulaci Noah Ostlund (BUF) nabruslil do úniku, pohnul zadkem a dal Švédsku trochu prostoru na vydechnutí. Jen o 1:02 později našel Ostlund vepředu samotného Lekerimäkiho a ten důraznou střelou upravil na 5:2 a rozjel párty.

Czechia zatlačili pozdě, ale Hugo Havelid odvrátil každou z osmi ran, kterým čelil v posledním framu, a skončil s 23 zákroky v noci, jak jeho silná hra pokračovala v turnaji.

Švédsko čeká na vítěze semifinále mezi USA a Finskem později ve čtvrtek.

Finále mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2024

Zápas o bronz na mistrovství světa juniorů v hokeji IIHF začíná 5. ledna v 9:00 EST.

READ  Wolfgron Česká akvizice Vertikal.net

Zápas o zlatou medaili se hraje ve 13:30 EST.

Světový přenos juniorů v letech 2023-2024

Mistrovství světa juniorů se bude vysílat na NHL Network v USA. Vybrané hry budou dostupné na ESPN+.