Živé aktualizace Covid-19: Nejhůře postiženými regiony jsou nyní Brazílie a Indie, zaznamenávají se nové případy a úmrtí

Brazilský prezident Jair Bolsonaro odolával výzvám k celonárodnímu uzavření, aby se zabránilo šíření případů koronavirů mimo kontrolu, i když země dosáhne několika pochmurných úspěchů, včetně rekordního počtu úmrtí.

„Nebudeme akceptovat tyto politiky„ zůstat doma, zavírat vše a zavírat dveře, “citovala francouzská tisková agentura ministra při návštěvě jižního města Chapeco.

„Nedojde k žádnému národnímu uzamčení,“ řekl Bolsonaro, který v loňském roce onemocněl onemocněním Covid-19. „Naše armáda nevyjde do ulic, aby donutila Brazilce do jejich domovů.“

Národní ústav veřejného zdraví, Fiucrose, doporučil zavedení přísnějších předpisů, aby se zabránilo zhroucení systému zdravotní péče. V úterý to uvedly brazilské úřady Na COVID-19 zemřelo téměř 4 200 lidí Za jediný den – nejvyšší denní počet obětí od začátku epidemie.

Nedávné vypuknutí vyvolalo virulentnější vydání P.1. Varianta byla poprvé identifikována v amazonském městě Manaus. Od té doby se rozšířil po celé Brazílii a způsobil vlny těžkých nemocí, hospitalizací a úmrtí, a to iu mladších pacientů.

Nyní tam vědci tvrdí, že to identifikovali První případ v Brazílii Včetně podobné, více přenosné varianty, byl objeven v Jižní Africe. Toto zjištění by mohlo ohlašovat horší fázi epidemie.

Místní úředníci v nejlidnatějším brazilském městě Sao Paulo ve středu prohlásili, že každý den přidávají na městské hřbitovy 600 nových hrobů, aby zvládly rostoucí počet obětí.

READ  Změna klimatu představuje rostoucí hrozbu pro národní bezpečnost

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *