Živé aktualizace Covid-19: Nejhůře postiženými regiony jsou nyní Brazílie a Indie, zaznamenávají se nové případy a úmrtí

Brazilský prezident Jair Bolsonaro odolával výzvám k celonárodnímu uzavření, aby se zabránilo šíření případů koronavirů mimo kontrolu, i když země dosáhne několika pochmurných úspěchů, včetně rekordního počtu úmrtí.

„Nebudeme akceptovat tyto politiky„ zůstat doma, zavírat vše a zavírat dveře, “citovala francouzská tisková agentura ministra při návštěvě jižního města Chapeco.

„Nedojde k žádnému národnímu uzamčení,“ řekl Bolsonaro, který v loňském roce onemocněl onemocněním Covid-19. „Naše armáda nevyjde do ulic, aby donutila Brazilce do jejich domovů.“

Národní ústav veřejného zdraví, Fiucrose, doporučil zavedení přísnějších předpisů, aby se zabránilo zhroucení systému zdravotní péče. V úterý to uvedly brazilské úřady Na COVID-19 zemřelo téměř 4 200 lidí Za jediný den – nejvyšší denní počet obětí od začátku epidemie.

Nedávné vypuknutí vyvolalo virulentnější vydání P.1. Varianta byla poprvé identifikována v amazonském městě Manaus. Od té doby se rozšířil po celé Brazílii a způsobil vlny těžkých nemocí, hospitalizací a úmrtí, a to iu mladších pacientů.

Nyní tam vědci tvrdí, že to identifikovali První případ v Brazílii Včetně podobné, více přenosné varianty, byl objeven v Jižní Africe. Toto zjištění by mohlo ohlašovat horší fázi epidemie.

Místní úředníci v nejlidnatějším brazilském městě Sao Paulo ve středu prohlásili, že každý den přidávají na městské hřbitovy 600 nových hrobů, aby zvládly rostoucí počet obětí.

READ  Francie a Brazílie oznamují investiční plán pro oblast Amazonie ve výši 1,1 miliardy dolarů

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *