Více než 40 lidí uvízlo po smrtelné nehodě lanovky v Turci

Více než 40 lidí uvízlo po smrtelné nehodě lanovky v Turci

Více než 40 lidí zůstalo v sobotu uvězněno v lanovkách na vrcholu hory v jižním Turecku, 19 hodin poté, co jedna z lanovek narazila do sloupu a explodovala, zabila jednoho člověka a sedm zranila.

K nehodě došlo v pátek kolem 17:30 na lanovce Tunctepe u středomořského města Antalya během rušného svátku Eid al-Fitr. Záchranné akce pro uvízlé osoby pokračovaly celou noc.

„128 občanů bylo zachráněno v 16 místnostech za obtížných podmínek,“ řekl v sobotu ráno médiím Ukay Mimi, ředitel turecké pátrací a záchranné agentury AFAD. „Záchranná operace pro 43 dalších v osmi zbývajících kabinách stále probíhá.“

Dodal, že záchranáři doufají, že záchranné operace dokončí před setměním.

Úředníci uvedli, že ke ztrátám došlo, když kabina narazila do sloupu a explodovala, takže její obyvatelé spadli na úbočí hory níže.

Těžce poškozená kabina lanovky mimo Antalyi, jižní Türkiye.AP

Státní agentura Anadolu identifikovala zesnulého jako 54letého tureckého muže. Zraněnými je šest tureckých občanů a kyrgyzský občan včetně dvou dětí. Zachránily je vrtulníky pobřežní stráže.

Na snímcích zveřejněných tureckými médii bylo vidět, jak se nabourané auto kymácelo kvůli uvolněným drátům na straně skalnaté hory, zatímco záchranáři ošetřovali zraněné.

Záchranných operací se účastní celkem 543 záchranářů a sedm vrtulníků, včetně týmů z oblasti řízení přírodních katastrof, pobřežní stráže, hasičských týmů a horolezeckých týmů z různých částí Turecka, uvedli úředníci.

Pátek byl posledním dnem třídenního státního svátku v Turecku, který znamenal konec svatého měsíce ramadánu, kdy se rodiny hrnou do přímořských letovisek.

Lanovka vozí turisty z pláže Konyaaltı do restaurace a vyhlídkové plošiny na vrcholu 2010 stop vysokého vrcholu Tunktepe. Provozuje jej metropolitní magistrát Antalya. Lanovka byla dokončena v roce 2017 a kolem začátku roku prochází kromě běžných kontrol v průběhu celého roku velkou kontrolou.

READ  Zprávy o válce mezi Ruskem a Ukrajinou: Kyjev znovu míří na Krym

Prokuratura v Antalyi zahájila vyšetřování. Byla vytvořena odborná komise, v níž byli strojní a elektroinženýři a odborníci na bezpečnost a ochranu zdraví, aby určila příčinu nehody.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *