Vahidullah Najand porazil Českou republiku

Vahidullah Najand porazil Českou republiku

Wahidullah Nashant, jeden ze slavných bojovníků za svobodu Afghánistánu, získal své osmé vítězství, když porazil svého soupeře z České republiky.

Zápas Čecha Vahidully Najanand Jakuba Beneše do 74 kg v oktagonu v německém Stuttgartu se konal v sobotu 23. března, kde zvítězil Najandan.

Najand, prominentní atlet z Afghánistánu žijící v Německu, po porážce v úvodních kolech dosáhl vítězství právě tehdy, když ve druhém a třetím kole otočil zápas ve svůj prospěch.

Přestože je Nasand sportovec afghánského původu, jeho úspěchy se neomezují pouze na Afghánistán. V kariéře si už dříve připsal sedm výher a dvě prohry, ale při poslední výhře nad českým soupeřem v utkání v kleci včera večer má na kontě osm výher.

Zoufalá situace afghánských sportovců uprostřed humanitární krize a nedostatek pozornosti vůči jejich potřebám v Afghánistánu představuje značné problémy.

Kvůli politické nestabilitě a konfliktům čelí mnoho sportovců překážkám v tréninkových zařízeních, nedostatku financí a omezeným možnostem mezinárodní soutěže.

Současná ekonomická krize navíc zhoršuje jejich situaci a ztěžuje jim účast na tréninku a sportu. Bez náležité podpory a péče zůstávají talenty a potenciál afghánských sportovců nevyužity, což jim brání soutěžit na mezinárodní úrovni a dosáhnout svého plného potenciálu.

READ  České předsednictví EU úspěšné, ale obecně špatná komunikace, říkají analytici - Brněnský deník

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *