Letadlo s 28 lidmi na palubě zmizelo na ruském Dálném východě

Letadlo s 28 lidmi na palubě se v úterý ztratilo v oblasti Kamčatky na ruském Dálném východě, uvedli místní úředníci.

Úředníci místní záchranné služby uvedli, že letoun Antonov An-26 přepravující 22 cestujících a šest členů posádky, který letěl z Petropavlovsk-Kamčatského do města Balana, zmeškal plánovanou komunikaci. Letadlo také zmizelo z radaru místního ministerstva dopravy.

Letadlo patří společnosti Kamchatka Aviation Enterprise. Ruská státní tisková agentura TASS uvedla, že letadlo fungovalo od roku 1982. Ředitel společnosti Alexej Khabarov řekl tiskové agentuře Interfax, že letadlo bylo technicky v pořádku.

Bylo zahájeno vyšetřování a probíhá pátrací mise. Místní úředníci uvedli, že byly nasazeny dva vrtulníky a letadlo, aby zkontrolovali cestu chybějícího letadla.

Letadlo bylo na cestě k přistání, když došlo ke ztrátě komunikace asi 10 kilometrů od letiště Ballana. Mluvčí kamčatské vlády uvedli, že v letadle byla vedoucí místní samosprávy Palany Olga Mukhereva.

V roce 2012 Antonov An-28 z Kamčatského leteckého podniku narazil do hory při letu z Petropavlovsk-Kamčatsku a přistání v Palaně. Na palubě bylo celkem 14 lidí a 10 z nich bylo zabito. Agentura TASS uvedla, že dva piloty, kteří byli mezi mrtvými, našli v krvi z alkoholu.

READ  Británie zpochybňuje Čínu v OSN kvůli přístupu do Sin-ťiangu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *