Britský premiér Boris Johnson oznámil 100denní cíl vývoje nových vakcín

Britský premiér Boris Johnson hovoří během mediálního briefingu o koronaviru (COVID-19) v Downing Street 15. ledna 2021 v Londýně v Anglii.

Dominic Lipinski | Getty Images

LONDÝN – Britský premiér Boris Johnson vyzve vůdce největších světových ekonomik, aby podpořili úsilí o urychlení vývoje nových vakcín.

Johnson, který bude v pátek předsedat virtuálnímu setkání s vůdci G7, by měl stanovit ambici zkrátit čas potřebný na vývoj nových vakcín o dvě třetiny na 100 dní.

Prohlášení na Downing Street uvádí, že vývoj vakcíny proti koronaviru za přibližně 300 dní byl „obrovským a bezprecedentním globálním úspěchem“.

Vláda uvedla: „Dalším zkrácením času potřebného pro vývoj nových vakcín proti vznikajícím chorobám budeme schopni zabránit katastrofickým zdravotním, ekonomickým a sociálním důsledkům této krize.“

Aliance pro inovace připravenosti na epidemii Tento 100denní cíl byl navržen poprvé Dříve v tomto roce.

Johnson před zasedáním řekl: „Vývoj životaschopných vakcín proti viru Corona poskytuje zmatenou možnost návratu do normálního života, ale nesmíme být spokojeni s tím, čeho jsme dosáhli.“

„Jako vůdci skupiny G7 dnes musíme říci: Už se to nestane,“ dodal a vyzval koalici vůdců, aby využili „kolektivní vynalézavosti“ a zajistili, že „vakcíny, léčba a testy budou připraveny na boj s budoucími zdravotními hrozbami.“ “

Johnson požádal hlavního vědeckého poradce britské vlády Patricka Vallance, aby spolupracoval s mezinárodními partnery, včetně Světové zdravotnické organizace a CEPI, spolu s průmyslovými odborníky a vědci, aby radili G7 při urychlování vývoje vakcín, léčby a testů.

Na páteční schůzce má Johnson také potvrdit, že Spojené království bude v budoucnu sdílet většinu přebytečných dávek vakcín proti koronaviru s Kovacs. Jedná se o globální iniciativu vedenou mimo jiné Světovou zdravotnickou organizací a CEPI, jejímž cílem je poskytnout zemím s nízkými příjmy spravedlivý přístup k vakcínám proti koronavirům.

READ  Výkonný německý redaktor obviněný z nevhodného chování odchází

Minulý měsíc vysoký úředník WHO varoval, že svět je na pokrajiKatastrofální morální selhání„Kvůli asymetrické politice vakcín proti Covidům.“

Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus 18. ledna odsoudil to, co popsal jako „první přístup“ zemí s vysokými příjmy, a uvedl, že se poráží a ohrožuje nejchudší a nejzranitelnější lidi na světě.

Téměř všechny země s vysokými příjmy upřednostňovaly distribuci vakcín pro své populace. Mezinárodní pomoc bez hranic popsala to, co dnes vidíme z hlediska přístupu k univerzálnímu očkování, jako „daleko od obrazu spravedlnosti“.

Páteční setkání bude první svého druhu v britském „předsednictví G7“ pro rok 2021. Bude to také první hlavní mnohostranný závazek prezidenta Joe Bidena.

Johnson v loňském roce nastínil pětibodový plán prevence budoucích pandemií na Valném shromáždění OSN. Na to se v pátek zaměří britské předsednictví G7.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *