Tito mořští savci už nikdy nemohli žít na souši

Tito mořští savci už nikdy nemohli žít na souši

Každého, koho překvapí nedávná zpráva o kosatky útočící na čluny, by se mohlo ulevit, když bude vědět, že vědci dospěli k závěru, že tito masivní savci se vyvinuli natolik, že se nemohou dostat zpět na pevninu. Totéž platí pro všechny velryby, delfíny a vlastně všechny „vševodní“ savce. živá vědaS odvoláním na studii v Proceedings of the Royal Society b. Neobvyklá hypotéza vyžaduje podstatné pozadí: první život začal v oceánech a první organismy vylezly z oceánu na pevninu před 350 miliony až 400 miliony let, Phys.org. Asi o 100 milionů let později se někteří z těchto suchozemských tvorů odvážili zpět do moře a nakonec „vyvinuli prostředky k životu tam“.

V této studii se vědci zabývali tím, zda se vyvíjeli zpět v suchozemská zvířata, a došli k závěru, že odpověď zní ne – alespoň pro ty, kteří jsou nyní v „celovodním“ táboře, jako jsou velryby, podle publikace v Zajímavá geometrie. Zdá se, že „překročili evoluční práh, který značí bod, kdy už není návrat k pozemskému životu“, slovy Live Science. Jeden faktor: Obecně platí, že když se suchozemští živočichové vrátili do moře, zvětšili se a teplo se lépe udrželo v chladných hlubinách oceánu. To není nová myšlenka – belgický paleontolog Louis Dollo v 19. století teoretizoval, že evoluce pravděpodobně neumožňuje vyhledávání, a poukázal na to, že jakmile zvířecí linie ztratí komplexní rys, jako je chůze po souši, pravděpodobně se již nevrátí. (Přečtěte si další objevné příběhy.)

READ  Aurora borealis nad USA nechává Twitter zaujatý

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *