Tisíce Izraelců uzavírají dálnice a požadují propuštění rukojmích a volby

Tisíce demonstrantů po celé zemi protestovaly proti vládě a požadovaly propuštění rukojmích zadržovaných Hamásem v Gaze v sobotu večer.

Hlavní demonstrace se konaly na Kaplanově ulici v Tel Avivu, místě týdenních protivládních protestů, které bylo také místem četných tiskových konferencí a projevů rodin rukojmích a politiků v Gaze.

Policie uzavřela Begin Road v Tel Avivu, zatímco demonstranti zapalovali před vojenským velitelstvím v Kirya. Tyto protesty již byly svědky násilných střetů mezi policií a demonstranty, přičemž policie dorazila s dalšími silami.

Policie zatkla 16 lidí

Demonstranti skandovali „Hanba“, když se je policie pokoušela dostat pryč od centrálního ohně na Begin Road.

Policie uvedla, že v Tel Avivu bylo zatčeno 16 lidí.

Dnes večer uspořádaly rodiny rukojmích tiskovou konferenci, na které hovořily o tom, že své milované neviděli ani neslyšeli 176 dní, a kritizovali premiéra Benjamina Netanjahua, jak válku a jednání o rukojmích řídil. Jejich prohlášení vyzvalo stát, aby uspořádal nové volby jako nástupce Netanjahua.

Demonstranti požadují propuštění rukojmích a volby v Tel Avivu, 30. března 2024. (Kredit: AVSHALOM SASSONI)

Demonstranti uzavřeli Ayalon Highway v obou směrech a policie údajně použila k rozehnání demonstrantů vodní děla.

Protesty probíhají po celé zemi na mnoha místech. V Jeruzalémě na Pařížském náměstí se shromáždilo asi 1500 demonstrantů, kteří také požadovali propuštění rukojmích. Dalších 1500 lidí údajně demonstrovalo v Herzliji a obyvatelé pohraničních komunit v Gaze také údajně blokovali křižovatku Sha'ar Hanegev v jižním Izraeli.

READ  Psaki vyslýchal Cuomo, Bidenova obvinění ze sexuálního obtěžování, říká, že obvinění proti prezidentovi se již `` soudily ''

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *