Sledujte, jak rover NASA provádí první velké pohyby na Marsu

Vytrvalost položila svůj první směr na Mars.

NASA / JPL-CalTech

Agentura NASA Březen 2020 Perseverance Rover Na své cestě vůbec poprvé. Ve svém prvním předběžném kroku na Rudé planetě vzlétl robot velikosti nákladního vozu ze svého místa přistání 4 metry, otočil se o 150 stupňů doleva, stáhl se 2,5 metru a vzal výše. Obrázek jeho stop na povrchu Marsu.

Všech šest kol roveru je v provozu, což z něj technicky dělá vozidlo s pohonem všech kol. Má nejvyšší rychlost jednu setinu míle za hodinu (0,16 kilometru za hodinu). Šokující je, že je to hot rod mezi marťanskými rovery.

Anis Zarifyan, inženýr Mobility Test Bed, to v pátek řekl novinářům a vysvětlil, že navigační systém vozítka zpracovává obrázky z jeho kamer rychleji: „Můžeme skutečně jet pětkrát rychleji než Curiosity: 200 metrů (656 stop) za (marťanský den) .) “.

„Je schopen myslet za jízdy.“

Vytrvalost přiměla její přistání k odvaze V kráteru Jezero Mars 18. února. NASA také oznámila Stránka Precision Landing Site má nový oficiální název: Octavia E. Butler Landing, pojmenovaná po vlivném autorovi sci-fi, který také sídlil v Pasadeně v Kalifornii, kde jsou soustředěny hodinky vytrvalosti mise.

„Butlerovi šampióni ztělesňují odhodlání a kreativitu, díky čemuž se dobře hodí pro misi Industrious Rover a její téma překonávání výzev,“ uvedla Kathryn Stack Morgan, projektová vědečka v Perseverance. „Butler inspiroval a ovlivnil komunitu planetárních věd a mnoho dalších, včetně těch, kteří jsou v oblastech STEM nedostatečně zastoupeni.“

V prvních týdnech na Marsu byla vytrvalost svědkem dalších historických okamžiků, včetně první úspěšné manipulace s jeho robotickým ramenem, která byla zachycena na sérii fotografií.

Fotomontáž vytrvalosti při ohýbání robotické paže.

NASA / JPL-CalTech

Zástupce ředitele mise Robert Hogg uvádí, že senzor větru roveru byl také úspěšně nasazen, a stáhl a nainstaloval aktualizaci softwaru 16 MB, která bude na jejím počítači spravovat 140 běžících úkolů současně.

„Trochu by rád dostal aktualizaci softwaru pro váš elektromobil,“ řekl Hogg.

k4-perseverance-pohled-na-deltu-v-jezeře-šířka-1320.png

Pohled na deltu v kráteru Jizero. Hromada je více než míle od roveru.

NASA / JPL-CalTech

další, Vytrvalost bude pokračovat Chcete-li otestovat a kalibrovat nástroje, které použijete k hledání známek starověkého života a produkci kyslíku z marťanské atmosféry, mimo jiné vědecké cíle. Rovněž začne mít větší vedení a připravovat se na pilotní letový testovací program chytrostMalý vrtulník, který jsi dostal na projížďku.

Vytrvalý tým již začal identifikovat potenciální roverské trasy k prozkoumání starodávné říční delty, která kdysi proudila do kráteru Jezero.

Další aktualizace se bude konat ve středu 10. března.

k5-the-road-forward-for-perseverance-width-1320.png

Cestovní mapa pravděpodobné cesty vytrvalosti na povrchu Marsu.

NASA / JPL-CalTech

Pokračování Vesmírný kalendář 2021 pro CNET Držet krok s nejnovějšími letošními vesmírnými zprávami. Můžete jej dokonce přidat do svého Kalendáře Google.

READ  Verze herpesu bojující proti rakovině je slibná v raných lidských pokusech

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *