Pečená brokolice na parmazánu pro křupavou, zlatavou a lahodnou chuť

Kdykoli se na vaší zapékací misce nebo pekáči objeví náhodné kousky křupavého sýra, pravděpodobně mě najdete, jak se nad nimi vznáším a zbavuji je neodolatelně křupavých kousků. Nikdy toho nemám dost, a proto mě tento recept – který poskytuje zcela zaplněnou mísu – tak láká. V něm se pečou hromady strouhaného parmazánu, aby se pod jemnými, lehce rozmačkanými růžičkami brokolice vytvořily křupavé zlaté kolečka. Sýr funguje jako lahodná platforma pro každý kousek brokolice, zůstává mírně poddajný, když se dotýká zeleniny, a vytváří kolem něj tmavě hnědou křupavou matrici.

Parmazánový topping je v podstatě typ italského frico, obvykle se podává jako předkrm nebo svačina, kde se hromady strouhaného sýra pečou nebo vaří na pánvi, dokud se nestanou sušenkami. Poté, co jsem slintal nad několika videi na sociálních sítích, které používaly frico jako zálivku na různé druhy zeleniny, jako jsou brambory, nakrájená dýně nebo růžičková kapusta, neodolal jsem a dal jí brokolici. Jak můžete vidět z tohoto receptu, je to jednoduchý způsob, jak zeleninu povýšit na skvělou přílohu.

Získejte recept: Křupavý parmazán, brokolice

Nejprve uvařte brokolici, dokud nebude měkká, ale stále jasně zelená, což trvá jen několik minut. Poté se suší, což je důležitý krok, aby přebytečná vlhkost později nenarušila křupavost sýra. Brokolici si můžete uvařit předem a uložit v lednici až na 4 dny, ale v tomto případě ji po scezení doporučuji ponořit do ledové lázně, aby se vaření zastavilo. Můžete také nahradit růžičky mražené nebo rozmražené brokolice nebo použít jinou zeleninu, jako je květák.

Poté na tác vyložený pergamenem položte malé hromádky strouhaného parmazánu, na každý položte kousek brokolice a pomocí dna hrníčku brokolici trochu rozdrťte a trochu ji zarovnejte do sýra. Po potření olivovým olejem a posypání česnekovým práškem a pepřem vložíme do trouby. (Sůl není potřeba, protože sýr dodává dostatek slanosti.)

READ  Covidská pandemie vyvolává záchvaty osmi let

Po pouhých 8 minutách sýr zhnědne a křupe, jako svatozář kolem každé růžičky brokolice. Odpočinek 10 minut na pánvi jim umožní ještě více křupat a usnadní jejich vyjmutí z pánve špachtlí. Je to příloha, která se hodí k jakémukoli opečenému proteinu, a je to poklad pro milovníky křupavých sýrů – poskytuje spoustu křupavých, zlatavých a lahodných dobrot pro každého u stolu.

Získejte recept: Křupavý parmazán, brokolice

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *