Nervózní Japonec Ohtani se připravuje na svůj debut v Baseball Classic

Japonská superstar Shohei Ohtani ve středu řekl, že byl nervózní, ale nadšený z debutu na World Baseball Classic před zbožňujícím davem v Tokiu.

Obousměrné eso Otani – jedno z největších baseballových jmen – bude hrát v Japonsku poprvé od vstupu do Major League Baseball’s Los Angeles Angels v roce 2018, kdy se ve čtvrtek trefil proti Číně.

Ohtani je ikonou v Japonsku milujícím baseball a jeho přítomnost v národním týmu podnítila očekávání, že by mohli vyhrát svou třetí Světovou sérii.

Všechny oči byly upřeny na 28letého hráče, když mluvil s novináři v Tokyo Dome, kde Japonsko odehraje všechny své zápasy v prvním kole a případném čtvrtfinále.

„Jsem opravdu nadšený – je to první zápas a chci do něj jít s nejvyšší koncentrací,“ řekl Ohtani, který na začátku tohoto týdne zahrál dva homeruny v přípravném zápase.

„Je to moje první baseballová klasika, takže budu nervózní, ale chci hrát tak, jak obvykle dělám, a připravit se tak, jak obvykle dělám.“

Ohtani si vysloužil přirovnání k legendární Babe Ruth za svou hru nadhazovače a biče – něco v baseballu téměř neslýchané.

Od přechodu do MLB zaznamenal velký úspěch a v roce 2021 byl vyhlášen hráčem roku MLB.

Otani řekl, že si nebyl jistý, jestli bude v tempu, když zahrál svůj první postupový start v letošním roce proti Číně, ale slíbil, že do toho dá 100 procent.

„Asi bych nevěnoval velkou pozornost tomu, kolik mám hřišť,“ řekl.

„Všechno, co budu dělat, je soustředit se na každý zásah a každý krok.“

– „Rozmar přírody“ –

Japonsko dalo dohromady hvězdně obsazený tým pro World Baseball Classic a spojilo nejlepší národní ligu s hráči MLB jako Ohtani a Yu Darvish ze San Diego Padres.

READ  Shaheen a Portman představili návrh zákona na posílení spolupráce USA a EU v oblasti elektronické a telekomunikační infrastruktury s cílem čelit čínskému vlivu

Hráč St. Louis Cardinals Hideki Kuriyama také povolal Američana Larse Nutbarra a japonské matky.

Nutbar řekl, že Otani byl „podivín přírody“ a rád ho sledoval zblízka.

Nootbaar řekl: „Jsem stejně jako vy – jsem jen fanoušek, abych se mohl dívat. Naštěstí mám sedadlo v první řadě.“

„Bylo úžasné sledovat, jak se věnuje své práci a zvládá sám sebe na hřišti i mimo něj. Je to opravdu působivé.“

Japonsko se ve skupině B utká s Čínou, Jižní Koreou, Austrálií a Českou republikou.

Pravděpodobně budou bojovat o titul s USA, které povolaly silný tým včetně spoluhráče z Ohtani’s Angels Mikea Trotta, a Dominikánskou republikou.

Japonsko vyhrálo inaugurační titul Baseball Classic v roce 2006 a obhájilo svůj titul o tři roky později.

Letošní soutěž, která se koná také na Tchaj-wanu a ve Spojených státech, byla kvůli pandemii koronaviru odložena z roku 2021.

amk/pst

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *