Členové EU se jednomyslně shodují na potrestání porušovatelů ruských sankcí

Předsednictví Evropské unie v pondělí oznámilo, že Evropská unie si dala zákonnou pravomoc podniknout kroky proti každému, kdo pomůže Rusku vyhnout se jeho sankcím.

Podle prohlášení se členské státy jednomyslně shodly, že porušování omezujících opatření vůči Rusku je „zločin EU“ v celém bloku.

To by usnadnilo přidávání jednotlivců a subjektů ze zemí mimo EU na sankční seznamy, které byly vytvořeny za účelem potrestání současných akcí, jako je ruská invaze na Ukrajinu.

Pomohlo by to také standardizovat výklad a vymáhání sankčního práva EU v celé 27členné unii.

„Členské státy mají v současné době různé definice toho, co představuje porušení omezujících opatření, a sankce, které by měly být v případě porušení uplatněny,“ uvádí se v prohlášení současného českého předsednictví bloku.

„To by mohlo vést k různým stupňům vymáhání sankcí a riziku obcházení těchto opatření, což by mohlo sankcionovaným osobám umožnit i nadále přístup k jejich majetku a podpůrným systémům, na něž se opatření EU zaměřují.“

Na základě rozhodnutí členských států nyní výkonný orgán EU – Evropská komise – vypracuje návrh právní směrnice, který bude následně předložen členským státům a Evropskému parlamentu.

READ  BTEA podepisuje 49 marketingových dohod v 16 zemích, aby přilákala více mezinárodních turistů do Bahrajnu | denní soud

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *