Německo rozšíří omezení na českých a polských hranicích

Německo rozšíří omezení na českých a polských hranicích

Německo zachová dočasné hraniční kontroly na svých hranicích s Českou republikou a Polskem i po březnu, kdy dočasná opatření vyprší, řekla ve středu v Praze německá ministryně vnitra Nancy Fasserová.

Německo v září zavedlo kontroly na svých hranicích s oběma zeměmi, aby zabránilo náporu žadatelů o azyl vstoupit do země.

Hranice mezi Schengenským prostorem volného pohybu a všemi členskými státy Evropské unie jsou běžně hlídány mírně, bez kontrolních stanovišť a pouze s občasnými namátkovými kontrolami.

Pfizer po schůzce s českou ministryní vnitra Vaide Ragusanovou uvedl, že počet migrantů vstupujících do Německa klesl.

„Stále však máme vysoké počty azylantů a v tomto ohledu se domníváme, že možná budeme muset znovu rozšířit hraniční kontroly při příštím přezkumu v březnu,“ řekl.

Rakušan vyjádřil pochopení pro možný výsledek, vyzval však k obnovení jednání o uvolnění hraničních kontrol a návratu do otevřeného schengenského prostoru.

Apeloval na „demokratické politiky“, aby si nezvykali na současná ad hoc opatření. V současné době platí v Evropské unii omezení do 15. března.

Německo v roce 2016 dočasně znovu zavedlo omezení na rakouských hranicích, od té doby však opatření opakovaně prodlužovalo.

Německá ministryně vnitra Nancy Fasserová se usmívá při návštěvě hasičské stanice v pražských Holzowicích, která byla otevřena před dvěma lety.  Na následném jednání s ministrem vnitra ČR byla jedním z projednávaných témat spolupráce v oblasti požární ochrany a ochrany před katastrofami.  Říhová Michaela/ČTK/dpa

Německá ministryně vnitra Nancy Fasserová se usmívá při návštěvě hasičské stanice v pražských Holzowicích, která byla otevřena před dvěma lety. Na následném jednání s ministrem vnitra ČR byla jedním z projednávaných témat spolupráce v oblasti požární ochrany a ochrany před katastrofami. Říhová Michaela/ČTK/dpa

READ  Útočník Bruins Pavel Sacha se se svými českými spoluhráči učí klíč k odemykání hry

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *