Na Štědrý den se se Zemí srazí tři obří asteroidy

Na Štědrý den se se Zemí srazí tři obří asteroidy

Ne jeden, ne dva, ale tři masivní asteroidy nás navštívily o prázdninách, a to kvůli jejich rychlosti relativně blízko Zemi Na narozeniny Krista. Pokud jde o prostory ve vesmíru, nepropadejte panice.

Tyto tři asteroidy byly pojmenovány 2022 YL1, 2013 YA14 a 2022 TE14 a odhaduje se, že měří mezi 124 a 278 stopami na šířku, mezi 167 a 360 stopami na šířku a mezi 312 a 689 stopami v průměru.

Takže 2022 YL1 má stejnou velikost jako rozpětí křídel Boeingu 777, 2013 YA14 má podobnou velikost jako hřiště pro americký fotbal, zatímco 2022 TE14 bude mít stejnou velikost jako 50patrová budova. Budeme jim říkat asteroidy A, B a C.

Reklamní fotografie – Více asteroidů se blíží k Zemi. Na Štědrý den se očekává, že blízko naší planety proletí tři velké asteroidy.
iStock/Getty Images Plus

Tyto tři asteroidy obíhají kolem Slunce a obvykle prolétají blízko Země. Většina asteroidů ve sluneční soustavě obíhá kolem Slunce v pásu asteroidů mezi Marsem a Jupiteremkde se předpokládá, že jich je asi 1,1 milionu.

„Asteroidy jsou ‚části planety, které se nestaly‘ obíhající kolem Slunce mezi Marsem a Jupiterem v hlavním pásu asteroidů. Protože jsou však relativně malé, mohou být asteroidy poměrně snadno narušeny, takže si mohou vyvinout oběžné dráhy, které je protínají.“ planety,“ Jay Tate, ředitel Observatory Center Spaceguard UK, dříve řečeno Newsweek.

Každý asteroid mine Zemi ve vzdálenosti 0,01959, 0,00691 a 0,02872 astronomických jednotek, v závislosti na NASA Data o přiblížení k Near-Earth Near-Earth. Jedna astronomická jednotka, která se rovná vzdálenosti mezi Zemí a Sluncem – 93 milionů mil – což znamená, že asteroid A proletí ve vzdálenosti asi 1 820 000 mil od Země, asteroid B ve vzdálenosti 642 000 mil a asteroid C ve vzdálenosti 2 670 000 mil.

READ  Nový výzkum spojuje infekci COVID-19, očkování a oslabující srdeční onemocnění

I když se to může zdát trochu daleko, z hlediska sluneční soustavy se asteroidy dostávají poměrně blízko k Zemi: Měsíc je jen asi 238 900 mil daleko, zatímco naše nejbližší planeta, Venuše, je v současnosti 153,6 milionů mil daleko.

Mnoho asteroidů, které prolétají blízko Země, je klasifikováno jako blízkozemní objekty a jsou tak klasifikovány podle toho, jak blízko jsou a jak jsou velké. Dosud je nám známo asi 30 000 NEO a některé z nich také spadají do jiné kategorie nazývané „potenciálně nebezpečné“ objekty. Ty jsou definovány jako do 4,6 milionů mil od oběžné dráhy Země a také Měří přes 460 stop v průměru.

Do kategorie potenciálního nebezpečí tedy spadá pouze asteroid C.

„Potenciálně nebezpečné označení jednoduše znamená po staletí a tisíciletí, že se dráha asteroidu může vyvinout na dráhu, která má šanci zasáhnout Zemi. Nehodnotíme tyto dlouhodobé, mnoho staletí trvající možnosti kolize,“ řekl Paul. Chodas, ředitel NASA Study Center. blízko zemských objektů, dříve řečeno Newsweek.

Navzdory blízkosti těchto vánočních asteroidů k ​​Zemi je šance, že se srazí s naší planetou nebo některým z tisíců dalších asteroidů ve sluneční soustavě, velmi malá.

„Žádný známý asteroid nepředstavuje významné riziko srážky se Zemí během příštích 100 let,“ říká Úřad pro koordinaci planetární obrany NASA.

Máte radu na vědecký příběh? Newsweek Měli byste se přikrýt? Máte dotaz ohledně asteroidů? Řekněte nám to na [email protected].

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *