Na psy ze Severní Karolíny se šíří záhadné onemocnění dýchacích cest

Na psy ze Severní Karolíny se šíří záhadné onemocnění dýchacích cest

Cary, Severní Karolína Severní Karolínou se valí vlna úzkosti, protože se objevují zprávy o záhadném respiračním onemocnění postihujícím psy. Veterinární urgentní péče Truss Vet zaznamenala v posledních dnech znepokojivý nárůst respiračních případů u psů, přičemž osm psů bylo léčeno na respirační symptomy jen za posledních 24 hodin, což převyšuje celkový počet případů ošetřených během předchozího týdne.

Příčina této záhadné nemoci zůstává záhadou, protože její příznaky jsou velmi podobné příznakům jiných virových infekcí, jako je chřipka. Aby to bylo ještě složitější, neexistují žádné diagnostické testy navržené speciálně pro tuto konkrétní nemoc.

Veterináři Truss Vet pečlivě sledují situaci, zejména pokud jde o příznaky zápalu plic, závažné komplikace, která může vzniknout v důsledku respiračních infekcí.

Dr. Brad Wofa z Truss Vet nabádá majitele zvířat, aby byli ostražití při příznacích, jako je kašel, ztráta chuti k jídlu, nedostatek energie a horečka. „Ve světle toho, co vidíme na Západě, jsme nuceni zacházet s těmito případy s větší kontrolou,“ řekl Dr. Brad Wofa, veterinář z Truss Veterinary. Dodal: „Vzhledem k hojné opatrnosti nyní uplatňujeme větší opatrnost.“

Triangle Veterinary Referral Hospital (TVRH) doporučuje majitelům domácích zvířat, aby byli ve vysoké pohotovosti při jakémkoli neobvyklém chování nebo symptomech u svých psů, jako je kašel, výtok z očí nebo nosu, kýchání, ztráta chuti k jídlu, potíže s dýcháním a letargie.

Také doporučují, aby majitelé domácích zvířat v tuto dobu omezili veřejné vycházky se svými psy. To je způsobeno neznámou povahou onemocnění, což zvyšuje možnost, že se psi nakazí virem na veřejných místech.

Více o tomto

Copyright 2023 Capitol Broadcasting Company. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *