Poblíž hlavního mostu na Krymu v Rusku začalo hořet skladiště pohonných hmot

(Reuters) – Ruský sklad paliva vzplál ve středu brzy ráno poblíž klíčového mostu spojujícího pevninské Rusko a Krym, řekl ruský představitel několik dní poté, co Moskva obvinila Ukrajinu z útoku, který zapálil sklad ropy v Sevastopolu.

Plameny a černý dým se valily nad něčím, co vypadalo jako velké tanky zdobené červenými „hořlavými“ varováními ve videích zveřejněných na ruských sociálních sítích, ačkoli agentura Reuters nemohla zprávy o požárech nebo videa nezávisle ověřit.

„Požár je hodnocen jako nejvyšší obtížnost,“ řekl Veniamin Kondratyev, guvernér Krasnodarského regionu přes Azovské moře z Ukrajiny, v aplikaci Telegram a dodal, že nedošlo k žádným obětem.

Kondratyev řekl, že požár vypukl ve vesnici Volna. Malá vesnice se nachází poblíž Krymského mostu přes Kerčský průliv, hlavní tepnu ruských sil, spojující pevninu s Krymem, který byl v roce 2014 anektován z Ukrajiny.

K incidentu došlo jen několik dní poté, co útok dronu v sobotu zapálil ruský sklad paliva v krymském přístavu Sevastopol, což Moskva nazvala ukrajinským útokem.

Ukrajina se nepřihlásila k odpovědnosti za útok v Sevastopolu, v souladu se svou obvyklou praxí během konfliktu, který začal v únoru 2022.

Ale o víkendu kyjevská armáda uvedla, že podkopání ruské logistiky bylo součástí příprav na dlouho očekávanou protiofenzívu, k níž přispěly nové dodávky silnějších západních zbraní.

Výbuchy vykolejily v pondělí vlak v ruské Brjanské oblasti hraničící s Ukrajinou, jde o druhou podobnou nehodu za dva dny. Ruští představitelé tvrdí, že proukrajinské sabotážní skupiny tam zahájily útoky od začátku nepřátelských akcí.

Rusko také zintenzivnilo své útoky na Ukrajinu před očekávaným protiútokem posledně jmenované, přičemž během minulého týdne téměř noční vlny dronů a raket zaměřovaly Kyjev a další regiony.

Ve středu brzy úřady v ukrajinské metropoli oznámily, že noční útok Moskvy odrazily, protože systémy protivzdušné obrany zničily všechny vypuštěné drony.

READ  Její právník uvedl, že 13letá dívka lhala o učitelce francouzštiny, která byla později sťata

(Zpráva Lydie Kelly z Melbourne); Střih Muralikumar Anantharaman

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *