Jotun: silné výsledky v mimořádném roce

SANDEFJORD, Norsko – (Pracovní drát) –Společnost Jotun vykázala v roce 2020 tržby ve výši 21 070 milionů NOK, což představuje nárůst o 7% ve srovnání s předchozím rokem. Provozní zisk skončil na 3 489 milionech NOK za rok vážně zasažený epidemií koronavirů.

Epidemie měla v roce 2020 negativní dopad na tržby ve všech sektorech a byla upravena podle měnových dopadů v důsledku oslabení norské koruny, přičemž hlavní tržby dosáhly 3 procent. Růstu bylo dosaženo zejména silným prodejem dekorativních barev.

Podle generálního ředitele Mortona Vaughna se dopad pandemie koronavirů na podnikání Jotun v roce 2020 bude lišit region od regionu. „Zaznamenali jsme klesající tržby v jihovýchodní Asii a nízký růst na Středním východě, ale zaznamenali jsme silný růst prodejů na důležitých trzích, jako je Skandinávie, Turecko a Saúdská Arábie,“ říká. „Po celé toto období se společnost Jotun zaměřila na opatření pro zajištění kontinuity činnosti a zabránění propouštění, což pomohlo společnosti úspěšně fungovat a udržet si vysoce kvalifikovanou a zkušenou pracovní sílu.“

Provozní zisk se ve srovnání s rokem 2019 zvýšil o 50%. Hlavním důvodem tohoto zvýšení je zlepšení marží, dobrá kontrola nákladů a pozitivní dopady převodu měn.

Investice

Společnost Jotun v roce 2020 investovala 1 407 milionů NOK, což představuje přibližně sedm procent tržeb a odpovídá strategickým ambicím. Největší investice se týkaly nových výrobních zařízení ve Vietnamu a Egyptě, modernizace závodů v Norsku a České republice, nové regionální kanceláře a výzkumného a vývojového centra v Dubaji a dokončení nového ústředí skupiny a výzkumného a vývojového centra v Norsku. .

budoucí vize

Do budoucna očekává Jotun menší přepravní aktivitu a slabší trh s ropou a plynem. Kromě toho se očekává další zvyšování nákladů na suroviny, které začaly růst na konci loňského roku. Nakonec budou v roce 2021 pravděpodobně přetrvávat pochybnosti na trhu související s pandemií koronavirů.

READ  Měnová nezávislost je přeceňována a euro je na vzestupu

„I když máme realistická očekávání do roku 2021, silný obchodní model Jotun se v náročném roce ukázal jako velmi odolný,“ říká Fon. „Díky operacím napříč čtyřmi odvětvími, globální přítomnosti a silné podnikové kultuře věříme, že Jotun v příštích letech dosáhne většího růstu zisku.“

Klíčové údaje (v milionech NOK)

2020

2019

Mění se

Provozní zisk

21070

19652

7%

Provozní zisk

3 489

2 320

50%

Zisk před zdaněním

3158

2079

52%

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *