Craig Federighi říká, že váš Mac má „nepřijatelný“ problém s malwarem.

Jako Podrobně dříve odpoledneCraig Federighi v současné době svědčí během soudního sporu společnosti Apple proti společnosti Epic. Federighi, když čelil dotazům právníka společnosti Apple, učinil několik zajímavých komentářů k zabezpečení, přičemž zejména poznamenal, že Mac v současné době obsahuje úroveň malwaru, kterou „Apple nepovažuje za přijatelnou“.

Jedním z cílů Federighi je vymalovat ekosystém iPhone, včetně App Store a chybějící podpory sideload, jako bezpečné a spolehlivé prostředí pro uživatele. Za tímto účelem se zdá, že součástí Federighiho strategie je vrhnout Mac pod autobus.

Soudkyně Yvonne Gonzalezová se zeptala Rogerse, který předsedá Eposu vs. Apple, Federighi o tom, proč má Mac více obchodů s aplikacemi, ale ne iPhone. „Na počítačích Mac je pravidelně využíván,“ vysvětlil Federighi. „IOS vytvořil výrazně vyšší standard pro ochranu zákazníků. Mac dnes tuto lištu nesplňuje.“

Federighi dodal: „Dnes máme na počítačích Mac úroveň malwaru, kterou jsme nepovažovali za přijatelnou.“

Generální ředitel společnosti Apple také poukázal na Android jako na další příklad platformy s více obchody s aplikacemi, které mají problémy se zabezpečením. „V komunitě zabezpečení je dobře známo, že Android má problém s malwarem,“ vysvětlil. „IOS se zatím podařilo zůstat na špici problému s malwarem.“

Federiciova analogie je, že Mac je jako auto

Mac je auto. Pokud chcete, můžete si s ním vyjet do terénu a můžete jet kamkoli chcete. To je to, co jsem chtěl koupit. Je vyžadována určitá úroveň odpovědnosti. V systému iOS chcete něco koupit, protože děti mohou zařízení iOS ovládat a cítit se při tom v bezpečí. Je to opravdu jiný produkt.

Federighi dodal, že Apple v zásadě hraje na počítačích Mac nekonečnou hru typu „whack-a-mole“ s malwarem a musí předcházet „mnoha“ infekcím, které mohou každý týden zasáhnout „stovky tisíc lidí“. Od loňského května Federighi zjistil, že existuje 130 typů malwaru pro Mac, z nichž jeden infikoval 300 000 systémů.

READ  Eric 'ConcernedApe' Barone zastavuje vývoj výrobce Haunted Chocolate Maker a vrací se do Stardew Valley

Na otázku, zda je Mac zabezpečená platforma, Federighi vysvětlil, že pokud jde o „zařízení třídy PC“, Mac je „nejbezpečnější“.

Pokud je provozován správně, podobně jako tento vůz, pokud víte, jak tento vůz provozovat, dodržujte pravidla silničního provozu a buďte velmi opatrní, ano. Pokud ne, pak pár členů rodiny dostalo malware na svých počítačích Mac, ale nakonec si myslím, že váš Mac může běžet bezpečně.

Na otázku, zda sideloading ovlivní zabezpečení v systému iOS, Federighi řekl, že se věci změní „drasticky. Nelze vynutit žádnou kontrolu lidské politiky, protože pokud lze software podepsat lidmi a přímo jej stáhnout, můžete umístit nebezpečnou aplikaci a nebude být realizován. “Žádná z těchto zásad,“ řekl.

FTC: K výdělku používáme přidružené odkazy. Více.


Podívejte se na 9to5Mac na YouTube pro další novinky Apple:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *