Český tenisový svaz je zapletený do obrovského podvodného skandálu

Český tenisový svaz je zapletený do obrovského podvodného skandálu


Ivo Kaderka |  Foto: Kristina Hladíková, Český Rozlas

Šifrované telefonní rozhovory, tichá komunikace prostřednictvím post-it poznámek a přísná opatření k zamezení úniku informací. Vše bylo součástí spiknutí skupiny lidí kolem šéfa Českého tenisového svazu, kteří jsou nyní obviněni z podvodu s miliony korun na státních dotacích určených pro tenis a mládežnické sportovní organizace.

Hlavními postavami podvodu jsou podle policie prezident federace Ivo Kadirka, její finanční ředitelka a účetní Hana Perová a především Wojciech Flegel, člen dozorčí rady a prezident sportovní federace Aurel Gidnota Braha. -Balkán.

Pět fyzických a pět právnických osob bylo obviněno z dotačního podvodu a zmanipulování veřejných zakázek, za což jim může hrozit trest odnětí svobody až na deset let.

Když se objevily podrobnosti o zatčení a obviněních, Národní sportovní agentura uvedla, že je příliš brzy na to, aby se vyjadřovala. Eliška Machová je mluvčí agentury.

Obrázek: Pixabay, licence Pixabay

„V této fázi mohu potvrdit, že probíhá vyšetřování. Byli jsme požádáni o poskytnutí informací a dokumentů a s policií v této věci plně spolupracujeme. Vzhledem k tomu, že vyšetřování probíhá, však nemůžeme poskytnout jakékoli podrobnosti k případu.

Reportéři Českého Investigativního rozhlasu varovali před podezřelým využíváním státní podpory u tenisové federace loni, když se zjistilo, že federace poslala miliony korun balkánskému sportovnímu svazu Orel Jednota Praha ovládanému Vojtěchem Fléglem. Část peněz skončila na účtech jeho firem.

READ  Na okraj dopravní nehody Český fotbalista Yankto | národní sport

V roce 2021 obdržela Tenisová federace od Národní sportovní agentury cca 142 mil. Kč a federace převedla 42,7 mil. Kč na Fléglův Orelský svaz. O rok později vládní podpora činila přibližně 143,5 milionu $ a Orel Balkan obdržel od tenisové federace 35,5 milionu $.

Sdružení Flegel, které mělo tenisové turnaje financovat z peněz, pověřilo poskytováním jednotlivých služeb soukromé firmy a Český rozhlas zjistil, že mezi nimi byly firmy vlastněné Flegelem nebo jeho manželkou.

Ondřej Šipek |  Foto: Hunza Ptáček, Český rozhlas

Investigativní reportéři Českého rozhlasu podrobně analyzovali konkrétní ligové účty a zjistili, že v některých případech tyto společnosti účtovaly federaci peníze za služby, které nikdy neposkytoval nebo neprováděl někdo jiný.

Ondřej Šebek, šéf Národní sportovní agentury, řekl, že hluboce lituje poškození dobrého jména Českého tenisového svazu, ale dodal, že Národní bezpečnostní úřad neplánuje zadržovat další prostředky federaci, protože nechce škodit. rozvoj. Jedna z mládežnických sportovních organizací, které za to v tomto ohledu nemohou.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *