Kulich přináší do Buffala chlubení po úspěchu světové juniorky

Kulich přináší do Buffala chlubení po úspěchu světové juniorky

Buffalo, NY – Jerry Kulich byl původně diskvalifikován ze zpochybnění vyhlídek kvůli nepříjemnému zranění, které ho přivedlo do Buffala, ale další hodnocení vedlo k tomu, že útočník nastoupil ve svém prvním zápase za Sabres v sobotu večer proti Devils.

Od vývojového kempu v červenci, kde podepsal svůj tříletý vstupní kontrakt s Buffalem, Kulesh v rámci historické kariéry pro Českou republiku nasbíral osm bodů v sedmi zápasech World Juniors. Jeho pokračující úspěchy na mezinárodní scéně vzrušují hlavního trenéra Ameriky Setha Apperta, který chválí Kulicovu pracovní morálku právě proto, že vítá potenciální přesun do Rochesteru.


Co potřebuješ vědět

  • Jerry Kulich byl letos draftován Sibers svou třetí volbou v prvním kole a celkově se umístil na 28. místě ve vstupním draftu NHL 2022.
  • Český bruslař se v červenci objevil na Sabres Development Camp a nadále ohromil trenéry dovednostmi přesahujícími jeho věk
  • Kulish si klade za cíl dostat se na soupisku Buffala v National Hockey League, ale v této sezóně by mohl hrát v Rochesteru nebo se vrátit domů do České republiky.

„Většina střelců v tomto věku nehraje tvrdě,“ řekl Abert o 18letém hráči. „To je pravda. Nevědí. Nevědí, jak jednat, nevědí, jak jednat, berou na sebe zodpovědnost v defenzivě, protože celý život byli nejlepšími hráči ve svých týmech a dávat hodně gólů, což jim umožňuje uniknout věcem.“

„Má v sobě pracovní morálku a takzvanou ‚B hru‘,“ řekl Appert. „Dává nám to také velkou důvěru, že ho sem letos přivedeme a že nezůstane zastíněn.“

Svůj talent kromě nechvalně proslulé trefy připisuje Kulič i účasti v české extralize, kde bodově vedl všechny juniory se 49 body.

READ  Rangers Carson Rykoff vede přednášku ve výcvikovém táboře

„Psychicky mi hodně pomohli,“ řekl Kulish. „Nyní si myslím, že jsem lepší hráč ve fyzické hře, ale lepší mentálně.“

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *