Česká republika odhaluje ruskou vlivovou síť působící po celé Evropě, včetně Bulharska – Novinite.com

Česká republika odhaluje ruskou vlivovou síť působící po celé Evropě, včetně Bulharska – Novinite.com

The republika Che odhalila rozpad rozsáhlé sítě ruština Její vliv se rozšířil po Evropě, přičemž mezi její cílové země patří Bulharsko. Premiér Petr Fiala tento krok odhalil na tiskové konferenci, přičemž vyzdvihl zapojení desítky evropský Tajné služby při odhalování složité sítě propagandy a politické manipulace.

V centru kontroverze je zpravodajský web „Hlas Evropy,“ se sídlem v Praze, široce rozšířené po celé Evropě, včetně Bulharska. Navzdory neústupnému přístupu české vlády se stránka po odhaleních záhadně přerušila.

Také republika Che Uvalila sankce na dvě osoby spojené s webem, včetně proruského ukrajinského politika Viktora Medvetsuka. Medvetchuk, který byl předtím v roce 2022 vyhoštěn do Ruska, byl obviněn z tajného financování cílených ovlivňovacích operací. evropský volby podle Hlas Evropy plošina.

Podle českého ministerstva zahraničí stránka sloužila jako prostředek k šíření protiukrajinské propagandy a dezinformací. evropský Sympatičtí politici ruština Zájmy. Sankce mají chránit demokratickou integritu republika CheZávazek bránit se cizímu vměšování.

Premiér Fiala zdůraznil nadnárodní charakter aktivit sítě, které přesahují hranice České republiky. Rozhodnutí o uvalení sankcí bylo založeno na rozsáhlých informacích shromážděných českou zpravodajskou službou BIS, které odhalily složitou síť obchodů s vlivem financovaných Ruskem.

V důsledku sankcí došlo ke zmrazení finančních aktiv sankcionovaných jednotlivců, což je značná rána pro schopnosti sítě. Fiala pochválil BIS za pilné úsilí při odhalování tajných operací, které měly hluboké důsledky. evropský Bezpečnost a politická stabilita.

Výrazy vrhají světlo na kvantitu ruština Pokusy o odklon evropský Za tajné volby byly údajně promoskevským politikům v několika zemích EU vyplaceny statisíce eur.

READ  Český tým objevuje starověkou hrobku královského písaře v Egyptě

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *