Češi nabízejí posilovací vakcínu každému po osmi měsících Mighty 790 KFGO

Praha (Reuters) – Česká vláda poskytne vakcínu Kovit -19 každému, kdo je očkován od 20. září, řekl v pondělí ministr zdravotnictví Adam Vojtek.

Česká republika, země s 10,7 miliony lidí, je jednou z nejhůře postižených epidemií Kovit-19, počet obětí na populaci se odhaduje na více než 30 400.

Virem bylo infikováno přibližně 1,68 milionu kontrol a odhaduje se, že mnoho dalších bylo odchyteno nevyzkoušeno.

Vládní pracovní skupina pro boj s koronavirem na Twitteru doporučuje posilovače pro osoby starší 60 let, ale jsou k dispozici každému, kdo absolvoval předchozí očkování, a to prostřednictvím dvoudávkových nebo jednodávkových programů.

Wojtek na tiskové konferenci v přímém přenosu v televizi řekl, že vláda použije vakcíny Pfizer / Bioentech a Moderna jako posilovače pro ty, kteří dokončili rutinní očkování nejméně před osmi měsíci.

V pondělí dostalo 5,73 milionu lidí alespoň jeden záběr dvoudávkové vakcíny, většinou od společnosti Pfizer / Bioendech, a 197 254 dostalo jednu dávku vakcíny vyrobené společností Johnson & Johnson.

Předseda vlády Andrzej Babis v České televizi samostatně uvedl, že vláda nabízí finanční prémie praktickým lékařům, kteří by očkovali lidi starší 65 let, aby se zvýšila míra očkování mezi seniory.

(Hlášeno Johnem Lopatkou)

READ  Archirun slaví 100. narozeniny českého architekta Karla Pragera

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *