Austrálie porazila Českou republiku a Finsko vyřadilo obhájce titulu Kanadu a zajistilo si postup do semifinále

Austrálie porazila Českou republiku a Finsko vyřadilo obhájce titulu Kanadu a zajistilo si postup do semifinále

Autor: Manik Sharma
Čtvrtek, 23. listopadu 2023, 07:30 (IST)
Zdroj: GND

Finále Davis Cupu 2023: Underdog Finsko ohromilo obhájce titulu Kanadu, aby se poprvé v historii dostalo do semifinále Davisova poháru. V napínavé konfrontaci zpečetili vítězství 14. Finů Otto Virtanen a Hari Heliovaara, když v rozhodující čtyřhře porazili Alexise Galarneaua a Vaska Pospíšila 7:5 a 6:3.

Virtanen dříve udržel Finsko v soutěži vítězstvím ve dvouhře nad Gabrielem Diallem (6-4, 7-5) poté, co Milos Raonic nejprve udělil Kanadě vedení tím, že porazil Patrika Kaukovaltu (6-3, 7-5).

Martin Karpina Arena v Malaze byla svědkem historického vítězství Finska, podporovaného nadšeným davem více než 3 000 finských fanoušků. Finsko se tímto vítězstvím stalo první skandinávskou zemí, která se dostala do semifinále Davisova poháru od Švédska v roce 2007.

Přečtěte si také: 8. finále Davis Cupu: Novak Djokovič, Andy Murray a Janek Sinner se připravují na souboj ve Španělsku | Podrobnosti o živém vysílání

Za zmínku stojí, že Kanada i Finsko hrály bez svých nejlepších hráčů, kvůli zranění chyběli Felix Auger-Aliassime a Emile Ruusuvuori. Raonic, bývalá světová trojka, ve svém zápase proti Kaukovaltě ukázal svou dominanci, servíroval bezchybně a nechal svému soupeři jen málo prostoru, aby mohl vyzvat.

Ve druhém zápase Austrálie porazila Českou republiku ve čtvrtfinále Davis Cupu a dosáhla těžkého vítězství 2:1. Australský tým, loňský vicemistr, čelil těžké výzvě od trojnásobného mistra světa České republiky.

Konfrontace byla nerozhodná 1-1, když Alex de Minaur porazil Jiřího Lehicu 4-6, 7-6 (2), 7-5. Rozhodující okamžik přišel ve čtyřhře, kdy Matthew Ebden a Max Purcell zvítězili nad Jerrym Lehkou a Adamem Pavlacekem 6-4, 7-5 a posunuli Austrálii do semifinále.

Přečtěte si také: Novak Djokovič porazil domácího favorita Jannika Sinnera a rekordně po sedmé vyhrál finále ATP, když předstihl Rogera Federera

READ  Australian Open: Emma Raducanová doufá v kondici po zranění kotníku | Novinky z tenisu

Češi vstoupili do turnaje s působivou bilancí 9:0 ve skupinové fázi a Tomáš Maták se brzy ujal vedení, když porazil Jordana Thompsona 6:4, 7:5. Austrálie se však shromáždila, aby si zajistila své místo v semifinále a udržela svou snahu o 29. titul v Davis Cupu.

Tým Lleytona Hewitta se v semifinále střetne s překvapením Finska. V dalších čtvrtfinálových zápasech se Itálie utká s Nizozemskem, Srbsko vedené Novakem Djokovičem se ve čtvrtek střetne ve dvou zápasech s Británií.

Semifinálové zápasy jsou naplánovány na pátek a sobotu, v neděli bude korunován konečný vítěz Davis Cupu.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *