„Bylo to moře plamenů“: Při požáru bytu na Tchaj -wanu zahynulo nejméně 46 lidí

Tchaj -pej, Tchaj -wan – Mezi místními obyvateli známá jako „budova duchů č. 1“ – kdysi prosperující nemovitost, která začala chátrat po požáru před dvěma desetiletími. Ruční squatteři a hazardní hráči se přesunuli na místo. Schody blokovaly hromady trosek.

Brzy ve čtvrtek vypukl požár ve 13patrové budově v Kaohsiungu, hlavním tchajwanském přístavním městě, při kterém zemřelo nejméně 46 lidí a desítky byly zraněny. Požár, nejsmrtelnější na Tchaj -wanu za poslední desetiletí, potvrdil obavy z laxních bezpečnostních norem na ostrově.

Místní hasiči uvedli, že se zraněním se léčilo nejméně 41 lidí. Velitel městských hasičů Li Ching-hsiu uvedl, že příčina požáru je v šetření.

Záběry ze sousední budovy ukázaly záblesk světla v prvním patře a podle místních zpráv brzy začalo hořet celé patro. Obrázky a videa, které kolovaly online, ukazovaly ohromené starší obyvatele pokryté sazemi, když byli doprovázeni mimo zuhelnatělou budovu, někteří na nosítkách.

Hasiči přijali první volání o pomoc ve čtvrtek kolem třetí hodiny ráno a plameny uhasili zhruba o čtyři hodiny později. Odpoledne ještě hledali přeživší v budově, která byla domovem asi 120 rodin, většinou nízkopříjmových a starších lidí, kteří žili mezi sedmým a jedenáctým patrem.

„Bylo to ohnivé moře,“ řekl v telefonickém rozhovoru 57letý Lin Chuanfu, obyvatel Kao -siung, který žije poblíž budovy.

Pan Lin řekl, že ho asi ve tři hodiny ráno probudil hlasitý výbuch a vyšel na ulici, aby se podíval, co se děje. Řekl, že se plameny rychle přesunuly z přízemí do vyšších pater. Dodal, že má obavy, že někteří senioři žijící v horních patrech budou mít problémy s evakuací ve tmě.

„Možná neměli dost času se dostat ven,“ řekl.

Komerční a obytná budova, postavená v 80. letech poblíž řeky lásky v centru Kaohsiungu, třetího největšího města Tchaj -wanu, byla kdysi plná restaurací, karaoke salonků a kin. Podle místních zpráv se ale podmínky v budově začaly zhoršovat poté, co tam v roce 1999 vypukl požár. Zatímco při tomto požáru nikdo nezemřel, budova byla částečně opuštěna.

READ  Lidé varovali před japonskou sopkou chrlící oblaky popela

Nedávné fotografie a videa ukazovaly na znepokojivé bezpečnostní podmínky uvnitř budovy, včetně odhalených napájecích kabelů, zkorodovaných vodovodních trubek a hromádek nečistot, které ucpávaly zatemněná schodiště.

Několik vývojářů se v posledních letech pokusilo převzít a zrekonstruovat budovu Apple denně, místní zpravodajský server. Ale toto úsilí narazilo na odpor obyvatel budovy.

Tchaj -wan má vynikající výsledky, pokud jde o požární bezpečnost. Čtvrteční tragédie byla nejsmrtelnější při požáru budovy na Tchaj -wanu od roku 1995, kdy vypukl požár v karaoke klubu v centru města Tchaj -čung a zabilo 64 lidí. Tento požár byl v té době nejsmrtelnějším v řadě velkých požárů, ke kterým došlo na Tchaj -wanu, a některé k němu vedly vyvolává otázky o tom, zda autonomní ostrov ve snaze o demokratizaci a hospodářský růst ve spěchu rozvoje přehlédl základní obavy o bezpečnost.

V roce 2018 a Exploze v ropné rafinérii Na severu Tchaj -wanu trval požár několik hodin. V červenci byli čtyři lidé kvůli koronaviru v hotelu na centrálním Tchaj -wanu v povinné karanténě Zemřel poté, co byli požádáni, aby zůstali ve svých pokojích I po vyhlášení alarmu. Hotel zkontrolovali hasiči před pouhými dvěma měsíci.

Lin Chenrong, místostarosta města Kao -siung, uvedl, že budova v Kao -siungu byla od roku 2019 zkontrolována policií a hasiči čtyřikrát. Řekl, že nedávno v úterý bylo do budovy zasláno oznámení o inspekci, ale že bariéra bránila hasičům v přístupu budova. vyšší patra.

Dodal, že místní požární úředníci a vládní stavební dělníci byli ve dnech před vypuknutím požáru v kontaktu se samozvanými zástupci budov.

“Je velmi nešťastné, že se tak špatná věc stala ještě před dokončením vylepšení,” řekl Lin.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *