ATP Tour: Ben Shelton vyhrál první titul vítězstvím nad Aslanem Karatsevem na Japan Open | Novinky z tenisu

ATP Tour: Ben Shelton vyhrál první titul vítězstvím nad Aslanem Karatsevem na Japan Open |  Novinky z tenisu

Ben Shelton porazil Aslana Karatseva na Japan Open. Jednadvacetiletá Američanka se minulý měsíc dostala do semifinále US Open. „Znamená to hodně pro mě a můj tým,“ řekl Shelton. „Od začátku jsme tvrdě pracovali, abychom vybudovali moji hru a vyhráli tituly na ATP Tour.“

14:56, Spojené království, neděle 22. října 2023

Ben Shelton získal svůj první titul na okruhu ATP, když porazil Aslana Karatseva na Japan Open v Tokiu.

21letý hráč se stal profesionálem teprve před rokem, ale udělal rychlý pokrok, minulý měsíc se dostal do semifinále US Open a v pondělí se stane čtvrtým Američanem v první patnáctce světového žebříčku.

Shelton během finálového zápasu proti Karatsevovi neprojevil nervy a byl to právě ruský hráč, kdo ve druhém setu z frustrace rozbil raketu, když jeho soupeř vyhrál snadno 7-5, 6-1.

obrázek:
Shelton se v nedělním finále probojoval k rovnému vítězství na sety

„Znamená to hodně pro mě a můj tým,“ řekl Shelton na atptour.com. „Od začátku jsme tvrdě pracovali, abychom vybudovali moji hru a vyhráli tituly na ATP Tour.

„V poslední době jsem byl na několika deep runech. Vidíte skvělé šampiony, skončili týdny volna. Vyhráli tituly, nedostanou se jen do finále. Dokážou si udržet svou úroveň po celou dobu týden.

„Neříkám, že jsem se ještě někam dostal, ale být schopen to udělat jeden týden a hrát pět zápasů v řadě v Tokiu, to je opravdu výjimečné.“

Sheltona trénuje jeho otec Brian, který by se mohl příští měsíc kvalifikovat do finále ATP, což z něj činí čtvrté duo otec-syn, které vyhrálo tituly ve dvouhře v Open Era.

Siniaková triumfuje ve finále Jiangxi Open

Kateřina Siniaková ušetřila tři mečboly, aby předvedla ohromující comeback a porazila Češku Marii Bouzkovou 1-6, 7-6 (5), 7-6 (4) a vyhrála Jiangxi Open v Číně.

READ  odborný asistent Historického ústavu Masarykovy univerzity

Po prohraném prvním setu a prolomení podání ve druhém a třetím setu se Siniaková na 60. místě odmítla vzdát, vyhrála ve dvou setech v tie-breaku a připsala si titul v utkání, které trvalo tři hodiny a 33 minut. Nad Bouzkovou obsadila 29. místo.

Pro Siniakovou je to pátý titul v kariéře a druhý v této sezóně po vítězství v Hamburku loni v červenci.

Streamujte všechny své oblíbené sporty a další s HNED.