Zkušenosti evropských zemí už nejsou užitečné, říká bývalý český premiér

Zkušenosti evropských zemí už nejsou užitečné, říká bývalý český premiér

Bývalý český premiér Jan Fischer během plenárního zasedání nazvaného „Regionální perspektivy: Evropská unie a sousedství“ na XI Global Baku Forum poznamenal, že zkušenosti evropských zemí již nejsou užitečné.
Takéournews zprávy.

„Evropa čelí nesčetným hrozbám, z nichž mnohé je obtížné identifikovat. Tyto výzvy přesahují jednotlivce a je odpovědností politiků je vyřešit. Není však jasné, jakým směrem bychom se měli ubírat. Na rozdíl od v minulém století., okolnosti se vyvinuly a je zapotřebí cestovní mapa,“ dodal Fischer.

XI Global Baku Forum sdružuje zástupce různých zemí a vážené mezinárodní organizace, kterého se účastní 350 hostů z více než 70 zemí.

Fórum, které potrvá do 16. března, bude zahrnovat diskuse o různých globálních problémech, včetně výsledků COP28 a příprav na COP29, hrozbách pro současný světový řád, bezpečnostních výzvách, příležitostech pro mír, strategiích pro stabilitu v roztříštěném světě, globálním důsledky, řešení. Výzvy lidstva a významné globální hrozby, jako je změna klimatu, zabezpečení potravin a jaderné zabezpečení.

Kromě toho se diskuse zabývají globální správou věcí veřejných, regionálními perspektivami, vztahy se sousedy EU, politikou mládeže, odolností vůči globálním výzvám, nerovností, nedostatkem přírodních zdrojů, otázkami migrace, umělou inteligencí a úlohou vojenských a ekonomických aliancí v rozvíjejících se zemích. Bezpečnostní paradigmata ve věku dronů a kybernetických zbraní.

Sleduj nás na Twitteru @AzerNewsAz

READ  Novozélandské vízum do Nizozemska, Itálie, Česka a Irska

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *