Ukrajina by také měla dostat stejnou podporu jako Izrael po útoku Íránu

Ukrajina by také měla dostat stejnou podporu jako Izrael po útoku Íránu

V České republice se někteří politici domnívají, že situace na Ukrajině vyžaduje koordinovanou mezinárodní reakci podobnou té, kterou obdržel Izrael během a po íránských náletech dronů a raket. Uraktivní.

Někteří čeští politici se domnívají, že Ukrajina, která čelí pravidelným dronovým a raketovým útokům z Ruska, by měla dostat ochranu podobnou té Izraelské.

„Noční útok ajatolláha na Izrael byl úspěšně zmařen rychlou mezinárodní reakcí a připraveností bránit vzdušný prostor. Je škoda, že jsme se stejnou energií neubránili vzdušný prostor nad Ukrajinou…“ – poznamenal evropský český ministr. záležitosti Martin Dvorshak ze strany STAN.

Další politici spojení s centristickou stranou STAN ministrovy nálady podpořili.

„Ukrajina si zaslouží stejnou rozhodnou ochranu, jakou včera v noci právem dostal Izrael od svých spojenců,“ komentovala Danushe Nerutová, vedoucí kandidátka STAN do evropských voleb.

Česká europoslankyně Markéta Gregorová se připojila k výzvě Ukrajiny k posílení její bezpečnosti.

„Důrazně odsuzuji íránský útok na Izrael… Ve světle včerejšího Scholesova slibu poskytnout Ukrajině více vlastenců doufám, že Západ pomůže vytvořit systém protivzdušné obrany, který bude chránit i ukrajinské občany,“ řekla Gregorová.

Český premiér Petr Fiala zdůraznil, že je třeba zachovat podporu Ukrajiny ze strany USA.

„Podpora Ukrajiny ze strany Spojených států je naprosto nezbytná,“ řekl Fiala v neděli před cestou do Spojených států na setkání s prezidentem Joe Bidenem a členy Kongresu.

READ  Ruská kampaň platí europoslance, říká belgický premiér - POLITICO

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *