Superpočítač v Japonsku ukazuje, že dvojité masky nabízejí malou pomoc …

Napsal Rocky Swift

TOKYO (Reuters) – Japonská obří počítačová simulace ukázala, že nošení dvou masek poskytlo malou výhodu v prevenci šíření viru ve srovnání s jednou správně nasazenou maskou.

Výsledky částečně kontrastují s nedávnými doporučeními Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v USA, že dvě masky jsou lepší než jedna při snižování expozice člověka koronaviru.

Podle studie, kterou ve čtvrtek zveřejnili výzkumní giganti Riken a Kobe University, použili vědci superpočítač Fugaku k modelování toku virových částic od lidí, kteří nosí různé typy a kombinace masek.

Použití jediné chirurgické masky vyrobené z netkaného materiálu bylo 85% účinné při blokování částic při těsném nošení kolem nosu a obličeje. Přidání polyuretanové masky na horní stranu zvýšilo účinnost pouze na 89%.

Nosit dvě netkané masky není výhodné, protože se vytváří odpor vzduchu a způsobuje úniky kolem okrajů.

„Provedení dvojitého maskování jednoduše nepřidává nic,“ napsali vědci vedeni Makoto Tsubukura.

Studie celkově ukázala, že profesionální N95 masky byly nejlepší v ochraně před infekcí, následovaly netkané masky, látkové masky a nakonec polyuretanové odrůdy.

Výzkumný tým společnosti Riken dříve používal superpočítač Fugaku k modelování toho, jak může vlhkost ovlivňovat virové infekce a rizika infekce ve vlacích, na pracovištích a v jiných prostředích.

Jak pandemie COVID-19 rostla, rostla vědecká shoda, že virus se šíří vzduchem a že masky jsou účinné při kontrole infekce. (Připravil Rocky Swift; editoval Lincoln Fest.)

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

READ  Snímky slunečního dalekohledu odhalují povrch Slunce jako nikdy předtím

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *