Summers, Tulane míří do Číny

Summers, Tulane míří do Číny

20. července – New Orleans – Mužský basketbal Tulane University bude reprezentovat Spojené státy na Světových univerzitních hrách od 28. července do 8. srpna v čínském Chengdu. Tým odjíždí v sobotu na dva týdny.

Na letošní hry vyslalo mužský basketbalový tým 17 zemí, včetně Spojených států, které zastupuje Tulane. Dalšími zastoupenými zeměmi jsou Argentina, Ázerbájdžán, Brazílie, Čína, Chorvatsko, Česká republika, Finsko, Japonsko, Litva, Mexiko, Mongolsko, Polsko, Rumunsko, Jižní Korea, Jižní Afrika a Tchaj-wan. V předkole se tým USA utká ve skupině zahrnující Japonsko, Polsko a Českou republiku.

S nejstarší verzí v roce 1923 v Paříži se moderní World University Game, letní i zimní verze, koná každé dva roky od roku 1959. Spojené státy se poprvé basketbalové soutěže zúčastnily v roce 1965. Letní hry v Chengdu, původně plánované na rok 2021, byly kvůli COVID-19 dvakrát odloženy. Mužský basketbal v Chengdu je jedním z 16 sportů, ve kterých Spojené státy soutěží proti téměř 8 000 studentských sportovců z více než 120 zemí.

„Jsme nadšeni, že můžeme letos v létě přinést náš program do Číny,“ řekl trenér Tulane Ron Hunter. „Budeme mít příležitost soutěžit s hráči z celého světa a tato zkušenost bude při přípravě na sezónu 2023-24 životně důležitá.“

Rodák z Logansportu Nate Summers vstupuje do své páté sezóny jako ředitel operací mužského basketbalu v Tulane. Mezi jeho hlavní odpovědnosti patří dohled nad programovým rozpočtem, koordinace týmových cest, hráčského personálu, plánování her a každodenního provozu programu. Summers také slouží jako prostředník mezi mužským basketbalovým programem a atletickým oddělením.

Hunter má ve čtyřech sezónách v Tulane 56-57 a svůj nejlepší rok tam zažívá 20-11.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *