Aktivity českého festivalu se tento víkend vrací do Wilburu | místní zprávy

Česká metropole Spojených států amerických se chystá tento víkend přivítat téměř 30 000 návštěvníků, na oslavu 60. ročníku Českého festivalu Wilbur.

Dobrovolníci, organizace a místní podniky se již připravují na čtyři dny jídla, hudby, tance a další zábavy, které zasáhnou město s přibližně 1880 obyvateli, zejména proto, že událost byla loni zrušena kvůli pandemii COVID-19.

„Rozhodně to ovlivnilo Wilburovu ekonomiku … a těšíme se, že letos přijde velká dávka, jen kvůli pandemii v loňském roce. Myslím, že se lidé snaží dostat ven a myslím, že letos budeme mít plné ruce práce.“ “Řekl Terry Shestak, prezident společnosti Nebraska Česká republika Wilbur.

READ  Ikonické snímky z vesmírného dalekohledu Jamese Webba se proměnily v hudbu

Shestak řekl, že není známo, kolik koláčů vyrobených mnoha prodejci bylo během slavností spotřebováno.

Václavská katolická církev se chystá prodat kulach a První evangelická luteránská církev a Sjednocená metodistická církev plánují tradiční českou večeři v různých časech na večer, aby pomohly fundraisingu pro skupiny.

Pro Frankovu udírnu na Třetí ulici majitel Scott Havell řekl, že ji hraje podle ucha, aby zjistil, kolik jídla potřebuje na přípravu každý den. Frank’s prodává různé druhy masa, sýrů a samozřejmě koláče.

„Koláče pečeme čerstvé každý den, takže to nestihneme s předstihem … Jsem velkým zastáncem toho, co je třeba využít v českých dnech, což jsou církve a všechny místní organizace. Toto je jediný čas dělat takové peníze, „řekl Havel. Trochu pro mě mám otevřeno celoročně.“

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *