Rosetta může být v některých regionech v systému macOS 11.3 odebrána z M1 Mac

Instalace nadcházející aktualizace softwaru pro macOS 11.3 na M1 Mac může odstranit Rosetta 2 v jedné nebo více oblastech po celém světě.


V MacOS 11.3 Beta 3 Přispěvatel MacRumors Steve Moser, vývojářský sešit pro testování, dnes objevil nové řetězce v beta kódu, které naznačují, že „Rosetta bude po instalaci této aktualizace odstraněna.“ Další nová řada říká: „Rosetta již v této oblasti není k dispozici. Aplikace, které vyžadují Rosettu, již nebudou fungovat.“

Apple nespecifikoval, ve kterých oblastech bude Rosetta 2 „nedostupná“, a v tuto chvíli nejsou známy žádné další podrobnosti.

Rosetta 2 umožňuje Macům poháněným Apple, jako je například čip M1, spouštět aplikace x86 určené pro Mac s procesorem Intel. Překladová vrstva Funguje to na pozadí Když uživatel otevře aplikaci zkompilovanou pouze pro počítače Mac s procesorem Intel, je aplikace automaticky zkompilována pro použití s ​​Apple silicon při prvním spuštění aplikace.

Není jasné, proč macOS 11.3 v některých regionech odstranil Rosetta 2 na M1 Mac, ale mohou existovat právní nebo autorské důvody. Apple neodpověděl okamžitě na naši žádost o komentář, ale pokud uslyšíme, poskytneme aktualizaci.

Třetí beta verze systému macOS 11.3 také přidává některá nová nastavení s obrázky pro mapování tlačítek herní konzoly pro rozložení klávesnice, podle výsledků Moserovy úrovně kódu, ale nejsme si úplně jisti, co to znamená.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *