Bylo vydáno varování před sluneční bouří, protože se dnes k Zemi vrhá mnoho výronů koronální hmoty

Včera jsme diskutovali o možné sluneční bouři tento týden způsobené výbuchem sluneční erupce na sluneční skvrně AR3288. První projekce odhalily, že nebylo emitováno dostatečné množství koronální hmoty (CME), aby způsobilo sluneční bouři na Zemi. Stala se však zajímavá věc. Když byly sluneční skvrny v neustálém stavu nestability, došlo k mnoha erupcím, z nichž všechny vypálily drobné balasty, které samy o sobě nedokázaly způsobit sluneční bouři. Některé z nich se však spojily a vytvořily výrazně silnější oblak. Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA) předpověděl, že bouře by mohla udeřit později dnes.

Podle SpaceWeather zprávaPrognostici NOAA říkají, že malé magnetické bouře G1 jsou možné 2. a 3. května kvůli společnému dopadu několika slabých CME, které o víkendu opustily Slunce. Byly vypuštěny do vesmíru několika explozemi ze sluneční skvrny AR3288 a blízkých magnetických vláken. přidat sérii téměř neúspěchů a slabých dopadů na polární záři ve vysokých zeměpisných šířkách v příštích 48 hodinách.“

Nebezpečná sluneční bouře míří k Zemi

Tento konkrétní efekt, kdy mraky CME pohlcují ty vpředu a integrují celkové magnetické pole, je známý jako kanibalský efekt CME. Protože kanibalové požírají více mraků, jejich celková intenzita je extrémně vysoká. Když konečně zasáhne Zemi, kombinovaná síla částic CME snadno rozbije magnetické pole Země a způsobí silné sluneční bouře.

Přečtěte si také: Hledáte chytrý telefon? Pro kontrolu mobilního vyhledávače

Takové bouře dokážou napáchat větší škody než obvykle. Mohou poškodit malé satelity, ovlivnit sítě mobilních telefonů, Global Positioning System (GPS) a dokonce představovat hrozbu pro pozemskou elektroniku a rozvodné sítě tím, že zvýší magnetický potenciál o obrovské množství.

Vzhledem k tomu, že se současný vrchol slunečního cyklu posunul až o rok zpět, astronomové si myslí, že pro Slunce se věci rozběhnou. V dubnu byl průměrný počet slunečních skvrn 96, což překonalo oficiální předpovědi pro 26. měsíc v řadě. Měsíc byl také svědkem nejhorší sluneční bouře za posledních šest let. V následujících měsících se možná budeme muset vypořádat se silnějšími bouřkami.

READ  Snímky ve vysokém rozlišení odhalují záhadné rysy hluboko pod zemí

Jak NASA SOHO pozoruje Slunce?

NASA SOHO (Solar and Heliospheric Observatory) je družice vypuštěná 2. prosince 1995. Jde o společný projekt NASA a Evropské vesmírné agentury (ESA) ke studiu Slunce, jeho atmosféry a jeho účinků na sluneční soustavu. SOHO, vybavený 12 vědeckými přístroji, jako je Extreme Ultraviolet Imaging Telescope (EIT), Michelson Doppler Imager (MDI), LASCO (Large Angle and Spectrophotometer Coronagraph) a další, pořizuje snímky sluneční koróny, měří rychlost a magnetická pole v sluneční povrch, Všimněte si slabého halo kolem slunce.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *