Olympijská kvalifikace žen FIH 2024: Rozhodné Japonsko drží Německo remízou 1:1; Chile ovládlo Česko 6:0

Olympijská kvalifikace žen FIH 2024: Rozhodné Japonsko drží Německo remízou 1:1;  Chile ovládlo Česko 6:0

Odhodlaný japonský tým udržel v nedělní hokejové olympijské kvalifikaci FIH remízu s nejvyšším Německem 1:1.

Německo i Japonsko mají po dvou zápasech čtyři body a remízy proti Česku a Chile budou stačit k tomu, aby si zajistily postup do semifinále v jejich závěrečných zápasech skupinové fáze.

Světová jednička Japonska, kterou trénuje bývalý brankář Indie Jude Menezes, je odhodlána bránit hluboko na své polovině proti vysokému tlaku. Zemři Danas. Tento přístup vyžadoval, aby si japonští brankáři – Eika Nakamura (první a třetí čtvrtina) a Akio Tanaka (druhá a čtvrtá čtvrtina) – stejně jako obránci Yu Asai, Miu Suzuki a Kana Urata postavili těla, a svou práci splnili. s odhodláním.

Každý zákrok Nakamury a Tanaky vyvolal hlasité povzbuzování a potlesk 20-25 japonských fanoušků a místního publika na stadionu Marang Kamke Jaipal Singh Astroturf. 13 jako pokutové rohy.

Číst | Budování šampionů, jedna věková skupina najednou: Altenburgův efekt v německém hokeji

Valentyn Aldenburg, pátý na světě, prolomil patovou situaci pět minut před druhým poločasem. Emma Davidsmeierová vnikla zprava do kruhu japonské střelkyně a poté poslala míč Charlotte Stapenhorstové. Nakamura zblokoval střelu Stapenhorsta na pravý roh, ale pozorná Lisa Nolteová protlačila odražený míč za japonskou brankářku.

Japonsko bylo zatlačeno zpět a bylo nuceno změnit svůj přístup a najít cestu přes německou obranu místo čekání na příležitost k protiútoku. Do konce třetí čtvrtiny zbývalo 44 sekund a faul Leny Michael na Chiko Fujibayashi dal Japonsku první počítač. Rvačka před německou brankou skončila tím, že Miu Hasegawa našla pravý dolní roh, aby obnovila rovnováhu po bloku obránce Nathalie Kubalski.

Stapenhorst ukázal výjimečné 3D schopnosti a v poslední čtvrtině vstřelil vítězný gól, aby zlomil srdce Japonců.

Bronzoví medailisté z Panamerických her Chile už dříve porazili Českou republiku 6:0 a výrazně zvýšili svůj gólový rozdíl.

READ  Thunder zaplatí Wit Crazy v závěrečné sekci

Chile se ujalo vedení 1:0 ve 13. minutě zásahem Consuelo de las Heras. Ukázalo se, že to byl klid před bouří, protože tým Sergia Vigila ve druhém poločase způsobil zmatek a vstřelil pět gólů se dvěma od kapitána Manuely Uros proti týmu s nejnižším žebříčkem v soutěži.

Chile však musí porazit Japonsko ve svém posledním úterním utkání ve skupině, aby se kvalifikovalo do posledních čtyř. Při remíze byl jihoamerický národ závislý na již poraženém českém týmu, aby porazil na turnaji nejvýše postavené Německo.