Tisíce lidí protestovaly proti koaliční vládě v České republice kvůli míře inflace a pomoci Ukrajině – Jurist

V sobotu se zúčastnily tisíce lidí Protesty proti vládě V Praze, Česká republika. Nová politická strana PRO zorganizovala shromáždění, kde lidé protestovali proti vysoké inflaci a vládní pomoci Ukrajině.

Odpůrci shromážděné Při akci proti chudobě na pražském Václavském náměstí požadoval demisi současné koaliční vlády. Strana vyjádřila svůj nesouhlas s NATO. Jedni volali po mírovém ukončení války na Ukrajině, druzí, aby česká vláda ukončila vojenskou pomoc Ukrajině. Mnozí nosili na taškách písmeno „Z“, a Podpůrný program Za ruskou armádu držel i české vlajky. Od ruské invaze na Ukrajinu v únoru 2022 poskytla Česká republika Ukrajině zbraně a podporu a také přijala půl milionu ukrajinských uprchlíků.

Předseda PRO Jindřich Rajchl řekl, že strana chce „vládu, která bude dbát především na zájmy českých občanů“. Během protestů lidé poukazovali na vysokou míru inflace a rostoucí ceny energií, přičemž někteří ze zvýšení obviňovali EU. Demonstranti také vyzvali vládu, aby přestala přijímat opatření k omezení šíření informací považovaných za fake news nebo dezinformace.

READ  Kokomo Muras, teenagerská senzace z Japonska, získala v České republice titul Wonderful Crystal Globe.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *