Havaj je svědkem nárůstu pozitivity COVID-19 uprostřed posunu šíření

Havaj je svědkem nárůstu pozitivity COVID-19 uprostřed posunu šíření

1/1

Přetažením nebo kliknutím zobrazíte další

Hvězdný inzerent

Specialista na přijímací řízení pracuje na testování vzorků na COVID-19 na letišti v Honolulu v srpnu 2022. Havajské ministerstvo zdravotnictví oznámilo nárůst počtu nakažených COVID-19 za posledních několik týdnů.

Havajské ministerstvo zdravotnictví za posledních pět týdnů sledovalo postupné zvyšování míry infekce COVID-19, jak se na ostrovech objevují nové varianty.

Zdravotníci dnes oznámili průměrnou míru pozitivity 10,5 % oproti 8,5 % minulý týden. K 1. květnu byla průměrná míra pozitivity 4,3 %.

Ministerstvo zdravotnictví je v nejnovějším stavu Alternativní zpráva Poznamenal, že varianty „FLiRT“, včetně KP.1.1, KP.2 a KP.3, jsou ve státě přítomny od poloviny dubna. Varianty FLiRT — pojmenované podle technických názvů jejich mutací — jsou potomky JN.1, který byl začátkem tohoto roku převládající ve Spojených státech.

Mutace pravděpodobně činí varianty imunologicky vyhýbavějšími tím, že zlepšují jejich schopnost vázat se na buňky, a podle Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health letos v létě mohou vést k vlně nových případů COVID-19.

Mezitím státní zdravotničtí úředníci varují, že aktivita koronaviru je na vzestupu, a to na základě nového panelu aktivity respiračních onemocnění ministerstva zdravotnictví.

a Přístrojová deskavyvinutý sekcí pro kontrolu ohnisek tohoto oddělení, poskytuje přehled aktuální aktivity respiračních onemocnění v celém státě, včetně koronaviru, chřipky a respiračního syncytiálního viru (RSV).

V současné době je koronavirus na žluté nebo střední úrovni aktivity, což znamená, že se virus šíří na vyšších úrovních, než se očekávalo na základě historických trendů.

Chřipka a respirační syncyciální virus zůstávají na zelené nebo nízké úrovni aktivity a závažné respirační onemocnění je obecně na střední úrovni.

READ  Podivný příběh o Koperníkově hrobě

„Nový panel respiračních onemocnění poskytuje na jednom místě souhrn toho, co se děje s několika hlavními respiračními viry, které přispívají k respiračním onemocněním na Havaji,“ uvedla státní epidemioložka Sarah Kimballová v tiskové zprávě. „To pomáhá lidem činit informovaná rozhodnutí o svém zdraví.“

Pokračovala: „Tento týden panel ukazuje, že pozitivita testů na COVID-19 je vyšší, než se očekávalo, a roste, a že návštěvy na pohotovosti a příjem do nemocnic kvůli COVID-19 také rostou. Na základě těchto informací doporučuji zkontrolovat, zda jste dostali vakcínu COVID-19 2023-24, a pokud ne, nebo máte nárok na opakovanou dávku, pořiďte si ji ještě dnes.

V únoru doporučila Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Extra dávka Ze současných vakcín proti koronaviru pro Američany 65 a starší, kteří jednu dostali na podzim.

Na základě údajů CDC o odpadních vodách současná úroveň koronaviru na Havaji stoupá a je na vysoké úrovni.

Případy léčby ve státních nemocnicích také zaznamenaly nárůst, 22. května bylo hlášeno 55 pacientů s koronavirem ve srovnání s 27 pacienty před dvěma týdny.


You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *