Česká inflace zůstává v březnu stabilní na 2 %.

Česká inflace zůstává v březnu stabilní na 2 %.

Dnes regionální

Pondělí 15. dubna 2024 v 10:05

Obrázek od pelfophoto/Shutterstock.com

Růst spotřebitelských cen v Česku na konci prvního čtvrtletí stagnoval, ukázaly ve středu údaje pražského Českého statistického úřadu.

Spotřebitelské ceny v březnu meziročně vzrostly o 2,0 %, tedy na stejnou úroveň jako v únoru. Ceny potravin a nealkoholických nápojů v březnu meziročně klesly o 5,9 %, ceny oděvů a obuvi vzrostly o 5,3 %.

Mezitím náklady na dopravu rostly rychlejším tempem o 3,5 % ve srovnání s nárůstem o 1,1 % před měsícem. Meziměsíčně spotřebitelské ceny v březnu vzrostly o 0,1 %.

Podpořte časopis Budapest Business Magazine

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal snaží poskytovat vám obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické a přesné a jsou poskytovány beze strachu a přízně.

Novinové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany: své čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na naše tlačítko „Podpora BBJ“ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Česká centrální banka opět snižuje základní úrokovou sazbu, aby pomohla ekonomice s nižší inflací

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *