Oznámil, že indonéská ponorka se potopila, bez naděje na přežití

Indonésieje Námořnictvo Sobota to oznámila Chybějící Ponorka Pravděpodobně se utopil, bez naděje na nalezení přeživších, poté, co záchranáři objevili několik předmětů, o nichž se věřilo, že jsou z lodi.

„Se skutečnými důkazy o tom, že jsme zjistili, že je to z ponorky, jsme se nyní přesunuli ze stádia„ subchyb “do stadia„ sub-potopení “,“ uvedl Margono na tiskové konferenci na Bali, kde nalezené předměty byly prezentovány.

Položky zahrnovaly části rovnačky torpéd, láhev tuku, o které se předpokládá, že se používá k mazání rozsahu, a modlitební koberečky z ponorky. Úředníci uvedli, že dodával kyslík svým 53 posádkám brzy v sobotu.

Indonéská mořská ponorka KRI Alugoro pluje při hledání KRI Nanggala, další ponorky ztracené při středečním výcviku ve vodách u indonéského Bali ve čtvrtek 22. dubna 2021.

Členové rodiny posádky doufali, že pátrací úsilí najde loď dříve, než dojde omezený přísun kyslíku, ale velitel námořnictva Yodo Margono poskytl důkazy o tom, že indonéské námořnictvo věřilo, že jde o nezvratný důkaz nejhoršího scénáře.

„Pokračujeme v hledání, dokud jej nenajdeme, a bez ohledu na výsledek,“ řekl mluvčí indonéské armády Djwara Wembo.

Předpokládá se, že indonéské ztracené ponorce u Bali došel kyslík

Ztráta ponorky byla poprvé oznámena ve čtvrtek poté, co zaplavila loď během středečních cvičení asi 60 mil od pobřeží Bali. Námořnictvo se pustilo do neuvěřitelného pátracího úsilí a nasadilo flotilu 24 lodí a hlídkových letadel k hlídkování nad mořem.

Výzkum se zaměřil na oblast, kde byla po jeho zmizení objevena olejová skvrna. Margono uvedl, že ropa mohla uniknout z trhliny v palivové nádrži lodi, nebo posádka mohla uvolnit palivo, aby snížila hmotnost ponorky, aby mohla vylézt na povrch.

Hlídková loď indonéského námořnictva odpluje, aby se připojila k hledání ponorky KRI Nanggala, která se ztratila při středečním výcviku u Banyuwangi ve východní Jávě v Indonésii v sobotu 24. dubna 2021. KRI Nanggala 402 zmizel naposled.  Potápění bylo hlášeno ve středu mimo ostrov letoviska a narůstají obavy, že by se mohl potopit tak hluboko, že jej nebude možné dosáhnout nebo se včas zotavit.  (AP Photo / Ahmed Ibrahim)

Hlídková loď indonéského námořnictva odpluje, aby se připojila k hledání ponorky KRI Nanggala, která se ztratila při středečním výcviku u Banyuwangi ve východní Jávě v Indonésii v sobotu 24. dubna 2021. KRI Nanggala 402 zmizel naposled. Potápění bylo hlášeno ve středu mimo ostrov letoviska a narůstají obavy, že by se mohl potopit tak hluboko, že jej nebude možné dosáhnout nebo se včas zotavit. (AP Photo / Ahmed Ibrahim)

READ  Nabídka zaplatit NHS 5 % by mohla ukončit ostrý spor v Anglii

Výzkum zahrnoval pomoc z několika zemí, včetně Singapuru, Malajsie, Indie a Austrálie. Spojené státy se měly v sobotu připojit k úsilí průzkumným letadlem, které by se připojilo k lovu.

Letadlo druhé světové války na Floridské letecké show způsobilo rychlé přistání v oceánu

Existovala obava, že by se KRI Nanggala 402 mohla potopit příliš hluboko, než aby bylo možné ji dosáhnout nebo se vzpamatovat včas. Úředníci se domnívají, že ponorka klesla na méně než 600 metrů – hluboko pod hloubku havárie lodi, kdy je tlak pod hladinou moře větší, než trup vydrží.

Příčina zmizení zůstává nejistá. Námořnictvo uvedlo, že elektrická porucha může způsobit, že ponorka nebude schopna provést nouzová opatření, aby se znovu vynořila.

Indonéské ministerstvo obrany uvedlo, že německé letadlo KRI Nanggala 402 s naftovým pohonem je v Indonésii v provozu od roku 1981 a přepravovalo 49 členů posádky, tři střelce a jeho kapitána.

Kliknutím sem zobrazíte aplikaci FOX NEWS

Indonésie, největší země souostroví na světě s více než 17 000 ostrovy, čelila v posledních letech rostoucím výzvám ohledně svých námořních nároků, včetně několika nehod s čínskými loděmi poblíž ostrovů Natuna.

K této zprávě přispěl Associated Press.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *