Zelenskyj útočí na Izrael a navrhuje jadernou tajnou dohodu mezi Ruskem a Íránem | válečné zprávy mezi Ruskem a Ukrajinou

Zelenskyj útočí na Izrael a navrhuje jadernou tajnou dohodu mezi Ruskem a Íránem |  válečné zprávy mezi Ruskem a Ukrajinou

Ukrajinský vůdce kritizuje odmítnutí Izraele poskytnout systém protiraketové obrany Iron Dome a tvrdí, že útok na jeho zemi sblížil Moskvu a Teherán.

Prezident Volodymyr Zelenskyj kritizoval neutralitu Izraele ve válce na Ukrajině a prohlásil, že rozhodnutí jeho vůdců nepodpořit Kyjev zbraněmi povzbudilo vojenské partnerství Ruska s Íránem.

V projevu na konferenci pořádané izraelským listem Haaretz v pondělí Zelenskij zopakoval svůj požadavek na izraelskou protiraketovou technologii Železná kupole, která by zmařila ruské údery.

Ukrajinská armáda poráží Rusy na bojišti: „Ale bohužel nemáme naši Železnou kupoli. Stále nemáme moderní a účinný systém protivzdušné a protiraketové obrany, který by dokázal zabezpečit naše nebe.“ Řečeno odkazem na video.

V pondělí izraelský ministr obrany Benny Gantz řekl svému ukrajinskému protějšku Oleksijovi Reznikovovi, že „Izrael nebude Ukrajině dodávat zbraňové systémy“.

Od únorové ruské invaze nabízí Izrael humanitární pomoc Ukrajině, ale z obavy před poškozením vztahů s Ruskem neposkytuje vojenské vybavení.

Zelenskyj uvedl, že rozhodnutí „neobtěžovat“ Rusko pomocí vojensky Ukrajině umožnilo partnerství mezi Moskvou a Teheránem, aniž by přesně specifikoval jak.

„Toto spojenectví mezi nimi by nevzniklo, kdyby vaši politici v té době učinili pouze jedno rozhodnutí,“ řekl Zelenskyj. „…zdá se, že byl přijat už dávno – v roce 2014, kdy Rusko zahájilo svou agresi proti Ukrajině.“

Ukrajinský vůdce při několika příležitostech kritizoval Izrael za to, že se nedokázal postavit proti ruskému útoku na jeho národ.

Jaderný program Ruska a Íránu?

Zelenskyj řekl, že poté, co vyčerpalo své zásoby raket, začalo Rusko hledat zbraně z jiných zemí.

Našel jsem je v Íránu. Mám na vás otázku: Jak si myslíte, že Rusko za to platí Íránu? Zajímají Írán pouze peníze? Možná vůbec ne peníze, ale ruská pomoc íránskému jadernému programu.

READ  Šest mrtvých ve Španělsku poté, co autobus spadl z mostu do řeky

Řekl, že Rusko si z Íránu objednalo asi 2000 dronů Shahid-136 „kamikadze“, stejný typ, který podle Kyjeva Moskva používá při svých nedávných útocích proti Ukrajině.

„Nechutný zvuk íránských dronů je slyšet na naší obloze každou noc. Podle našich zpravodajských služeb si Rusko vyžádalo asi 2000 svědků z Íránu,“ řekl Zelenskyj. Íránští instruktoři přijeli naučit Rusy používat drony [in Ukraine]. „

Írán popřel, že by Rusku dodal zbraně pro válku.

Íránský ministr zahraničí Hossein Amirbadollahian řekl: „Iránská islámská republika žádným způsobem neposkytla žádné straně zbraně pro použití ve válce na Ukrajině a její politikou je postavit se proti vyzbrojování kterékoli strany s cílem ukončit válku.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *