Pohlavně přenosné choroby jsou v USA na vzestupu a je za tím jeden významný faktor

Nahlášené případy Mnoho typů sexuálně přenosných nemocí (STD) se ve Spojených státech během doby zvýšilo COVID-19 pandemickýOficiální zpráva byla hlášena v úterý, přičemž tempo nabídek klesalo.

Pandemie zhoršila základní trend nárůstu pohlavně přenosných chorob za poslední desetiletí, který je obviňován z klesajícího financování veřejného zdraví, řekl Jonathan Mermin, lékař a vysoký úředník Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). hlášení.

Hlášené případy z kapavka Primární a sekundární syfilis se ve srovnání s rokem 2019 zvýšil o 10 procent a 7 procent.

Syfilis Mezi novorozenci, známý jako vrozená syfilis, se také zvýšil, přičemž hlášené případy vzrostly přibližně o 15 % od roku 2019 a o 235 % od roku 2016. Předběžné údaje naznačují, že případy primární, sekundární a vrozené syfilis nadále přibývají i v roce 2021.

Hlášené případy z chlamydie Je to o 13 procent méně než v roce 2019, ale odborníci se domnívají, že je to zavádějící – protože nemoc je často asymptomatická a je detekována screeningem, jako jsou rutinní Pap stěry.

Celkově bylo hlášeno 2,4 milionu případů chlamydií, kapavky a syfilis.

„Covid-19 přišel ve velmi obtížné době na kontrolu sexuálně přenosných nemocí,“ řekl Mermin po telefonu novinářům.

„Už jsme měli napjatou a zchátralou infrastrukturu veřejného zdraví. Ve Spojených státech je mnoho komunit, které nemají specializované kliniky STI. To ještě zhoršilo již tak rostoucí trendy.“

Dodal, že „následky vrozené syfilis jsou nejzávažnější.“ „Zahrnuje celoživotní fyzické a duševní zdravotní problémy, potrat nebo mrtvé narození.“

Hlášené případy STI zpočátku klesaly během prvních měsíců roku 2020, kdy blokace zavedly sociální distancování, ale ke konci roku se znovu objevily.

Mezi faktory obviňované z nárůstu patří snížená frekvence osobních zdravotnických služeb, což má za následek snížení počtu screeningů; odklonit zdravotnické pracovníky od práce s STI, aby reagovali na pandemii COVID; STD testování a nedostatek laboratorních dodávek; A pád zdravotního pojištění kvůli nezaměstnanosti.

READ  "Ztratil jsem 65 liber poté, co jsem opustil cukr a začal přerušovaný půst"

Leandro Mina, další vysoký úředník CDC, dodal, že socioekonomické faktory, jako je chudoba a stav pojištění, vedly k horším výsledkům než pohlavně přenosné choroby.

Více než polovina všech hlášených STI byla ve věku 16 až 24 let. Neúměrně postiženy byly rasové menšiny včetně černochů, Hispánců a domorodých Američanů, zatímco 42 procent primárních a sekundárních případů syfilis bylo mezi gayi a bisexuály.

Klesající veřejné financování místních klinik sexuálního zdraví již několik letData ukázala, že nejvíce zasažené státy jsou také ekonomicky nejméně rozvinuté, jako je Mississippi.

Odhaduje se, že asi polovina případů kapavky je rezistentní na alespoň jedno antibiotikum, ale CDC se nedomnívá, že rezistence vůči antibiotikům je důvodem, proč v současné době narůstá počet případů.

© AFP

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.