Tisíce lidí pochodovaly proti české vládě

Zhoršující se životní podmínky v zemi a inflace základního zboží a cen energií vyvolaly v Praze protivládní protesty.

  • Demonstranti se účastní protivládní demonstrace pořádané stranou PRO na Václavském náměstí v Praze dne 16. dubna 2023.  (Reuters)
    Demonstranti se účastní protivládní demonstrace organizované stranou PRO na Václavském náměstí v Praze dne 16. dubna 2023. (Reuters)

Více než 30 000 lidí protestovalo v neděli v centru Prahy proti české vládě, Český zpravodajský portál Identita hlášeno.

Shromáždění s názvem „Česká republika proti chudobě“ uspořádala nedávno založená PRO party a začalo ve 14 hodin místního času na pražském Václavském náměstí.

Účelem demonstrace je upozornit vládu na nedávné zhoršení životních podmínek v zemi v důsledku rostoucích cen služeb, pohonných hmot, potravin, elektřiny atd.

Během shromáždění k demonstrantům promluví několik parlamentních a nevládních opozičních zástupců, stejně jako odborníci z oblasti ekonomiky, práva a zahraničních věcí. Hlavní projev pronese prezident PRO Jindřich Rajchl.

Účastníci shromáždění podepíší petici požadující, aby vláda přijala rázná a účinná opatření ke zlepšení životních podmínek českých občanů.

Poté, co strana PRO oznámila plány na pochod a blokádu vládních budov, ministr vnitra Vid Ragusan prohlásil, že policie je připravena přijmout všechna nezbytná opatření k udržení pořádku a ochraně veřejných institucí.

Ministr poznamenal, že akce několika demonstrantů po skončení demonstrace PRO 11. března jsou nepřijatelné.

Demonstranti se pokusili zablokovat Národní muzeum ve snaze strhnout velkou ukrajinskou vlajku vztyčenou jako symbol české podpory Kyjevu.

Při střetu bylo zatčeno 20 lidí a 3 policisté byli zraněni.

Organizátoři požádali demonstranty, aby se na dnešním shromáždění zdrželi nošení ukrajinských nebo ruských vlajek.

READ  Generální ředitel KBC Bank Ireland se mění na českou pozici

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *