Po útoku v Kábulu, který zabil nejméně 12 členů americké služby, prezident Biden několik hodin mlčel

Prezident Biden Po útocích dovnitř mlčel Přijetí Ve čtvrtek zabilo nejméně 12 členů americké služby a desítky dalších.

Několik hodin po útoku byla časová osa Twitteru vrchního velitele prázdná a Bílý dům od něj nevydal žádné prohlášení.

Biden má podle plánu promluvit v 17:00 EST, sedm hodin po bombových útocích.

„Uděláme vše, co je v našich silách, abychom zajistili bezpečnou evakuaci Američanů, našich afghánských spojenců, našich partnerů a Afghánců, na které se mohou zaměřit kvůli jejich spojení se Spojenými státy,“ píše se ve středečním Bidenově tweetu. Bílý dům a prezidentovy oficiální účty na Twitteru byly dnes o evakuacích zveřejněny dříve.

Tisková mluvčí Bílého domu Jen Psaki retweetovala prohlášení Pentagonu k této záležitosti. Ačkoli ministerstvo obrany uspořádalo tiskovou konferenci, ministerstvo zahraničí se setkalo s velkým odporem na internetu, když uvedlo, že ve čtvrtek neuspořádá brífing. Američtí představitelé uvedli, že mezi mrtvými je 11 mariňáků a mariňák.

Při výbuchu na letišti v Kábulu zahynulo 12 členů americké služby, uvedli úředníci: Aktualizace

„Je neobhajitelné, že jsme dnes od prezidenta USA neslyšeli ani slovo,“ řekl Mark Meadows, bývalý náčelník štábu Bílého domu za prezidenta Trumpa.

Nejmodernější v Bílém domě prohlášení Je to „Oznámení ke Dni rovnosti žen 2021“.

„Nejméně 12 amerických mariňáků zemřelo na misi, která měla pokrýt selhání jeho administrativy a švábů Oválné pracovny“.

Mezitím přišla řada reakcí od ostatních politiků. Dlouhý seznam prominentních republikánů požadoval Bidenovo odvolání nebo rezignaci.

„Joe Biden, Kamala Harris, Anthony Blinken, Lloyd Austin a generál Milley musí odstoupit nebo čelit obžalobě a odvolání z funkce,“ napsala na Twitteru senátorka Marsha Blackburnová.

Haley, Blackburn a další republikáni vyzývají, aby Biden po útoku na letiště v Kábulu odstoupil nebo byl popraven

READ  Amanda Knoxová čelí v Itálii novému soudnímu procesu za urážku na cti, který může odstranit nejnovější právní stigma vůči ní

Nikki Haley, bývalá americká velvyslankyně při OSN, vyzvala k Bidenově rezignaci, ale má obavy, jak povede viceprezidentku Kamalu Harrisovou.

„Měl by Biden odstoupit nebo být obžalován kvůli svým jednáním s Afghánistánem? Ano,“ řekla. „Ale zbývá nám Kamala Harrisová, která bude 10krát horší. Kéž nám Bůh pomůže.“

Vyšší demokraté nabídli nápady a modlitby a zdůraznili potřebu evakuace.

Předsedkyně sněmovny Nancy Pelosiová, demokratka z Kalifornie, útok odsoudila a řekla, že požádala o brífink vedoucích pracovníků.

„Sněmovna reprezentantů USA důrazně odsuzuje ohavný teroristický útok mimo letiště v Kábulu,“ řekla. „Litujeme ztráty všech nevinných obětovaných životů a přidáváme se ke každému Američanovi ve smutku nad smrtí vojáků.“

KLIKNĚTE ZDE a získejte APLIKACI FOX NEWS

„Od konce července bylo z Afghánistánu evakuováno více než 100 000 lidí za pomoci americké armády a spojeneckých sil. Jak pokračujeme v tomto procesu, Kongres je i nadále na dvoustranném základě hluboce znepokojen bezpečnostní a humanitární situací v Afghánistán. Jak pracujeme s The Biden Administration Aby se situace stabilizovala, Kongres musí zůstat informován, a proto jsem požádal, aby výkonná složka nadále informovala členy. Současně budou naše jurisdikční výbory pořádat brífinky o Afghánistánu. „

K této zprávě přispěla Associated Press.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *