Česká republika je pro cizince jazykově nejobtížnější evropskou zemí – Brněnský deník

Česká republika je pro cizince jazykově nejobtížnější evropskou zemí – Brněnský deník

Rumunsko je velmi náročná evropská země. Fotografický kredit: Booking.com

Česká republika, 21. listopadu (BD) – Vzhledem k tomu, že cestování zažívá po Covid boom a práce na dálku se stává normou, platforma Preply pro výuku jazyků zveřejnila výzkum, které země jsou pro návštěvníky jazykově snadné a obtížné. Překážky, kterým může člověk čelit.

Při analýze dimenzí jazyka, dialektu, výslovnosti, místní úrovně angličtiny a nákladů na jazykové kurzy byly Česká republika, Švýcarsko a Francie hodnoceny jako tři země, které se jazykově nejobtížněji integrují.

Reklamní

Česká republika zaujímá první místo v oblasti jazykových bariér. Soukromé jazykové lekce mohou být poměrně drahé, a přestože je v zemi pouze jeden jazyk, Česká republika má celkem 26 řečových případů a přízvuků.

Nejnáročnější trojici doplňují Francie a Švýcarsko. Francie čítá 40 odlišných regionálních dialektů a přízvuků. Švýcarsko registruje čtyři různé úřední jazyky (němčinu, francouzštinu, italštinu a rétorománštinu) a země se také umisťuje špatně ve skóre angličtiny.

Evropské jazykové bariéry: jazyky, dialekty a přízvuky. Fotografický kredit: Booking.com

Pokud jde o země, které se jazykově nejsnáze integrují, na prvním místě je Rumunsko. Přestože země má tři oficiální mluvené jazyky (rumunštinu, maďarštinu a němčinu), má jen velmi málo přízvuků a dialektů: valašštinu, moldavštinu a banát.

Irsko se dělí o třetí místo s Portugalskem a na třetím Srbsko.

Gaelština je irský jazyk jiný než angličtina a uznává čtyři regionální dialekty (irská angličtina, Severní Irsko, Dublin a jihozápadní Irsko).

Portugalsko je na třetím místě a jeho jediným mluveným jazykem je portugalština. Ale pokud jde o dialekty, návštěvníci a noví obyvatelé se musí potýkat s deseti různými způsoby mluvení portugalsky z různých částí země.

Na společném třetím místě je Srbsko, které má dva úřední jazyky: srbštinu (primární) a albánštinu. Rozeznává se pouze osm akcentů a dialektů, včetně štokavštiny, východohercegovštiny a sumatijsko-vojvodinské.

READ  APTOPIX Finále fotbalové konference České republiky | Národní

Největší počet akcentů a dialektů v jedné zemi se nachází v Nizozemsku, kde existuje 70 různých regionálních akcentů a dialektů. Těsně za nimi následuje Norsko, Velká Británie a Turecko.

Na základě analýzy evropských zemí studie zohledňuje úřední jazyky dané země, počet uznávaných regionálních přízvuků, skóre znalosti angličtiny v dané zemi a průměrné hodinové náklady na online jazykový kurz v primárním jazyce země.


https://www.brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/11/EN-Infographic-1-top-10-least-challenging-countries-963×1024.pnghttps://www.brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/11/EN-Infographic-1-top-10-least-challenging-countries-141×150.pngPing NiČeská republika / SvětEUČeská republika, novinkyRumunsko je velmi náročná evropská země. Fotografický kredit: Booking.com Česká republika, listopad 21 (BD) – Vzhledem k tomu, že boom po Covidu a práce na dálku se staly normou, platforma Preply pro výuku jazyků zveřejnila průzkum, které země jsou pro návštěvníky nejjednodušší a nejobtížnější.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *