Zvolený starosta zastavil autobus a nedaleko letoviska Acapulco byl zavražděn

Zvolený starosta zastavil autobus a nedaleko letoviska Acapulco byl zavražděn

Zvolený starosta malé obce poblíž zločinem sužovaného mexického letoviska Acapulco Místní žalobci uvedli, že byl zavražděn v pondělí časně, což je poslední ze série útoků zaměřených na politiky.

Prokurátoři státu Guerrero uvedli, že Salvador Villalba Flores, který se měl ujmout úřadu v říjnu ve městě Copala, asi 4000 obyvatel, které se nachází asi 80 mil jihovýchodně od Acapulca, byl zastřelen a zabit při cestování po dálnici. prohlášení.

Žalobci uvedli, že zahájili vyšetřování vraždy, další podrobnosti však odmítli poskytnout.

Místní noviny El Sur de Guerrero uvedly, že Villalba byl bývalý kapitán námořnictva a byl obvykle chráněn eskortou Národní gardy, ale když byl zabit, cestoval sám do Mexico City.

„Zvolený starosta byl vyveden z autobusu, kterým jel, když zastavil poblíž San Pedro Las Playas“ a zastřelen, uvedly noviny.

Místní média také uvedla, že Villalba se rozhodl kandidovat na starostu poté, co byl v červnu 2023 zabit jeho přítel, kandidát.

Ve všeobecných volbách v Mexiku 2. června zvítězila levicová Claudia Sheinbaumová Nechte se zvolit V drtivé většině rád První prezidentka Ze země.

Kromě výběru nového prezidenta Mexičané hlasovali pro volbu členů Kongresu, několika guvernérů států a bezpočtu místních úředníků – celkem více než 20 000 pozic.

Od začátku sezóny předvolebních kampaní v Mexiku loni v září byly podle nevládní organizace Data Civica zabity více než dvě desítky politických kandidátů.

Začátkem tohoto měsíce, místní člen Rady Byla zastřelena, když opouštěla ​​svůj domov v Guerreru. K jejímu zabití došlo několik dní po zabití starosty města v západním Mexiku a jejího bodyguarda Zabit mimo tělocvičnu — jen několik hodin poté, co Sheinbaum vyhrál prezidentský úřad.

Acapulco bylo kdysi hřištěm pro bohaté a slavné, ale v posledním desetiletí ztratilo svůj lesk, protože zahraniční turisté byli vyděšeni krveprolitím, které z něj udělalo jedno z nejnásilnějších měst na světě.

Minulý měsíc, Pět lidí bylo zabito Při ozbrojeném útoku v Acapulcu, jen o tři dny později Bylo nalezeno dalších 10 těl V letovisku.

Guerrero, jeden ze států nejvíce postižených násilím drogových gangů kvůli své poloze podél tichomořského pobřeží Mexika, zaznamenal v roce 2023 1890 vražd.

Od roku 2006, kdy mexická vláda nasadila armádu do boje proti obchodu s drogami, bylo zabito více než 450 000 lidí a tisíce se pohřešují.

READ  Kdo jsou rukojmí propuštění během příměří mezi Izraelem a Hamásem?

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *