Zuřivá kočka na západní straně Jacksonville vydává do 1. srpna výstrahu proti vzteklině

Zuřivá kočka na západní straně Jacksonville vydává do 1. srpna výstrahu proti vzteklině

Jacksonville na Floridě – Floridské ministerstvo zdravotnictví v okrese Duval (DOH-Duval) ve čtvrtek vydalo varování proti vzteklině pro oblast West Side v okrese Duval poté, co byla v této oblasti nalezena vzteklina. Výstraha platí do 1. srpna.

Oblast varování proti vzteklině je ohraničena na severu HWY 134, na jihu Sandler Road, na východě Old Middleburg Road S a na západě HWY 23/First Coast Expressway.

Mapa postižené oblasti. (Copyright 2024 od WJXT News4JAX – Všechna práva vyhrazena.)

Jako preventivní opatření by majitelé domácích zvířat měli vždy udržovat kontrolu nad svými mazlíčky a zajistit, aby každý dostal aktuální očkování proti vzteklině od licencovaného veterináře, podle ministerstva zdravotnictví.

Dodržujte následující opatření, abyste zabránili vystavení vzteklině:

  • Očkujte své mazlíčky a hospodářská zvířata podle plánu doporučeného vaším veterinárním lékařem.

  • Udržujte domácí mazlíčky pod přímým dohledem a na vodítku a mějte hospodářská zvířata zabezpečená na svém pozemku. Pokud je váš mazlíček nebo dobytek pokousán zvířetem, okamžitě vyhledejte veterinární pomoc pro zvíře a zavolejte Služby péče a ochrany zvířat na číslo (904) 630-CITY (2489).

  • Vyhněte se kontaktu s volně žijícími nebo toulavými zvířaty. Nemanipulujte s nimi, nekrmte je ani je neúmyslně nepřitahujte venkovním krmivem pro domácí zvířata, otevřenými bednami nebo jinými zdroji potravy. Pokud vás kousne nebo poškrábe divoké nebo domácí zvíře, vyhledejte lékařskou péči a nahlaste zranění společnosti DOH-Duval na telefonním čísle (904) 253-1280. · Nikdy neadoptujte divoká zvířata ani je nenoste do svého domova; Místo toho kontaktujte licencovaného rehabilitačního pracovníka pro divokou zvěř.

  • Obraťte se na místní agenturu pro kontrolu zvířat, aby odstranila všechna zatoulaná zvířata z vaší oblasti. Zavolejte služby péče a ochrany zvířat na číslo (904) 630-CITY (2489). · Zabraňte volně žijícím zvířatům, včetně netopýrů, ve vstupu do obytných prostor nebo obsazených prostor v domácnostech, školách a jiných podobných oblastech, kde mohou přijít do kontaktu s lidmi a domácími zvířaty.

READ  Vědci v oblasti klimatu varují: Golfský proud je ve stavu kolapsu - studie

Pro více informací o vzteklině navštivte FloridaHealth.gov/rabies Nebo zavolejte DOH-Duval na číslo (904) 253-1280.

Copyright 2024 by WJXT News4JAX – Všechna práva vyhrazena.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *