Zrekonstruujte dům pro dílo salesiánských otců Dona Boska v České republice – pomozte církvi v nouzi

Zrekonstruujte dům pro dílo salesiánských otců Dona Boska v České republice – pomozte církvi v nouzi

„Poušť v náboženské krajině.“ Takto se místní církevní představitelé dívají na Ústecký kraj v severních Čechách v České republice. Hluboký ateismus v celé zemi, ale v Ústeckém kraji se pouze 5 % populace označuje za příslušníky jakékoli křesťanské denominace. Má to historické důvody, protože po druhé světové válce byli všichni Němci žijící v oblasti odsunuti a nahrazeni imigranty z různých částí světa, ale za panující komunistické nadvlády nemohlo vzniknout nic nového. Náboženské tradice. V důsledku toho naděje nemohla svrhnout žádnou jinou.

Salesiánští otcové jsou v regionu ve městě Deblis od roku 1990. Vedou tři farnosti ve městě a čtyři v okolních vesnicích a jistě si plní ruce. Potýkají se s nejrůznějšími sociálními problémy, včetně vysoké nezaměstnanosti a kriminality, zejména mezi mladými lidmi. V průměru jsou lidé v regionu chudší a méně vzdělaní než v jiných částech země.

Salesiáni zřídili středisko pro práci s dětmi a mládeží, zejména s těmi ze sociálně slabších rodin. Poskytují nejen výuku náboženství, ale také organizují letní tábory a víkendové akce založené na víře. Centrum oslovuje i dospělé, nabízí různé kurzy víry, semináře pro manželské páry, ekumenická setkání a další. Salesiáni jsou zároveň aktivní na ministerstvu vězeňství a navštěvují nemocné a staré lidi v nemocnicích a pečovatelských domech a existuje zvláštní oslovení romským rodinám.

Středisko provozované salesiány se nazývá „živý dům“ nebo „živý dům“. Zde, než epidemie udeřila, dokázali oslovit každý rok 1500 malých dětí, 400 teenagerů a 500 dospělých. Na podporu šesti kněží pracuje 30 zaměstnanců a 200 dobrovolných asistentů.

Budova, kterou v současné době využívají, je pronajatá. Z dlouhodobého hlediska jim vlastní bydlení poskytne větší jistotu pro budoucí plánování a budou mít již vhodný domov, ale nejprve jej musí kompletně zrekonstruovat. Navrhujeme pomoci 33 000 $, protože již víme, jak důležitá je práce salesiánského otce v této obtížné oblasti a jaké úžasné výhody přináší.

READ  Český brankář Tottenhamu Hotspur vítá Votikovou - domov irského fotbalu

Dáte těmto salesiánským otcům, aby tento dům zrekonstruovali a využívali jej k lepší službě věřícím a potřebným v České republice?

Pevně ​​věříme, že otcové salesiáni na vás budou vděčně vzpomínat ve svých modlitbách!

Pomoc církvi v nouzi slibuje investovat vaše prostředky tam, kde budou mít největší dopad na církev, které sloužíme. Prostředky darované na projekty Aid in Need budou použity na největší potřebu našich projektů, abychom pomohli udržet víru naživu.

Kód: 430-04-19

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *