Způsobuje Omicron ztrátu čichu nebo chuti?

Ztráta chuti nebo čichu bývala výmluvným znamením, že nejste nemocní nachlazením nebo chřipkou – téměř jistě to byl COVID-19. Byla také jednou z Bylo zjištěno, že příznaky trvaly déle, často týdny nebo měsíce poté, co se někdo uzdravil.

Zdá se však, že omikronová varianta se odlišuje od předchozích variant tím, že šetří chuť a čich více lidí.

Jedna studie z Agentura pro zdravotní bezpečnost Spojeného království V pátek zjistil, že ke ztrátě čichu nebo chuti došlo u asi 13 % případů omikronů sledovaných národní zdravotnickou službou země. U lidí s delta variantou Britská zdravotnická agentura zjistila, že ke ztrátě čichu nebo chuti došlo asi ve 34 % případů.

Dřívější – a mnohem menší – případová studie z Norska koncem minulého roku také zjistila méně případů Čich a chuť spojená s omikronem. Studie se zabývala propuknutím omikronů, které se vrátilo k vánočnímu večírku, kde byli všichni očkováni. Z 81 lidí, kteří se nakazili, 12 % uvedlo snížený čich a 23 % snížený chuťový vjem.

Z prvních 43 případů omikronu zjištěných ve Spojených státech na začátku prosince Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí zjistilo, že pouze tři lidé hlásili ztrátu chuti nebo čichu.

Proto, i když je ztráta chuti nebo čichu u omikronové varianty stále možná, je méně častá než u předchozích variant. S původní variantou COVID-19, cca 48 % postižených uvedlo ztrátu chuti nebo čichu, našel přehled 27 klinických studií.

Tyto rané studie naznačují, že ztráta chuti a čichu je u omikronu vzácná, ale jiné příznaky jsou častější. Bolesti v krku byly zjištěny u 53 % případů Omicron (ve srovnání s 34 % případů Delta) ve Spojeném království – ačkoli studie naznačuje, že vyšší míra bolestí v krku by mohla souviset s něčím jiným, protože více lidí mělo pozitivní test na streptokoku. také negativní test na COVID. Bolest v krku hlášena v zemi.

READ  Udělejte si panoramatickou video prohlídku Marsu s Curiosity Rover

Nejčastější příznaky Omicron, Britští vědci zjistili v prosinciRýma, bolest hlavy, únava, kýchání, bolest v krku.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.